Wykład ks. prof. T. Guza : ”O ważności i aktualności patriotyzmu w życiu narodu polskiego” [ VIDEO ]

”O ważności i aktualności patriotyzmu w życiu narodu polskiego” to tytuł wykładu, który w dniu 19 stycznia 2019 roku w Zamościu wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz. Był to otwarty wykład, który poprowadził ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, Rektor Uniwersytetu Powszechnego, który powstał przy Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK. Ksiądz profesor Tadeusz Guz to wybitny filozof, teolog, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, krytyk modernizmu katolickiego, protestantyzmu i nauki Marcina Lutra. Wykłady zamiejscowe i spotkania z mieszkańcami regionu to inicjatywa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość i Uniwersytetu Powszechnego przy Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu. W spotkaniu z ks. prof. T. Guz w Zamościu uczestniczył poseł Sławomir Zawiślak. Podczas wykładu ks. prof. Tadeusz Guz apelował do posła Sławomira Zawiślaka jako przedstawiciela parlamentu o nadanie biegu w sprawie podniesienie płacy minimalnej oraz o ochronę polskiego rolnictwa.

Zapraszamy na zarejestrowaną relację video przez naszą redakcje z wykładu ”O ważności i aktualności patriotyzmu w życiu narodu polskiego”:

Komentarze do: “Wykład ks. prof. T. Guza : ”O ważności i aktualności patriotyzmu w życiu narodu polskiego” [ VIDEO ]

 1. Wiewióra

  Dziękuję redakcji za zarejestrowanie i udostępnienie wykładu ks. prof. Guza. Mądrych ludzi słucha się z przyjemnością.

  Reply
 2. *

  „Poważne traktowanie polityki na jej różnych poziomach – lokalnym, krajowym i światowym – oznacza potwierdzenie obowiązku człowieka, każdego człowieka, by uznał konkretną rzeczywistość i znaczenie wolności wyboru, jaka jest mu ofiarowana po to, by wspólnie z innymi dążył do realizowania dobra miasta, narodu, ludzkości.”
  Papież Paweł VI

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top