Radziecki wynalazek tzw. ”psychuszek ”jest – okazuje się – wiecznie żywy. Nie tylko w Rosji Sowieckiej, także w Polsce a konkretnie w Gminie Zamość. Głównym ideologiem i zwolennikiem tego wynalazku z minionej epoki jest radny Rady Gminy Zamość Tadeusz Kostrubiec. Przypominamy, że radny Rady Gminy Zamość z Płoskiego jest jednym z inicjatorów budowy pomnika Jana Pawła II.
Dzień 21 września 2020 r. zapisał się jako jeden z najważniejszych dni w historii Szkoły Podstawowej w Płoskiem oraz miejscowej parafii, nie bez znaczenia także dla całej Gminy Zamość. Tego dnia nastąpiło uroczyste poświęcenie pomnika Papieża Polaka, Patrona Szkoły Podstawowej . Swój udział miał radny Tadeusz Kostrubiec, który wygłosił przemówienie. Wystąpienie publiczne radnego Tadeusza Kostrubca na tle pomnika Jana Pawła II ma niewiele wspólnego z jego słowami i przekazem publicznym w nawiązaniu do wystąpienia w trakcie ostatniego posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Rady Gminy Zamość.
W ostatni czwartek 20 stycznia 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Rozwoju Gminy. Przypominamy, że Komisja Budżetu i Rozwoju opiniuje i rozpatruje sprawy dotyczące planowania i realizacji dochodów i wydatków budżetu gminy. Komisja dokonuje analizy przedłożonych materiałów, przyjmuje sprawozdania i informacje z realizacji zadań rzeczowo-finansowych budżetu gminy oraz podległych jednostek organizacyjnych.
Czym zajmowała się Komisja a właściwie, niektórzy radni w tym przewodniczący komisji radny Sylwester Dobromilski, radny Tadeusz Kostrubiec, radny Mirosław Kołtun, Przewodniczący Rady Gminy Zamość radny Piotr Koczułap? Wymienieni radni zajmowali się mieszkańcem gminy, który prowadzi społeczną kontrolę wydatkowania publicznych pieniędzy, które są własnością mieszkańców. Dlaczego akurat tym radnym społeczna działalność mieszkańca stoi ością w gardle ?. Przypominamy, że to Rada Gminy ma funkcję kontrolną . To radni za publiczne diety, które ostatnio sobie podnieśli z mocy obowiązującego prawa mają obowiązek prowadzić kontrolę m.in. poprzez interpelacje. Tak w Gminie Zamość się nie dzieje. W tym działaniu społecznie radnych zastąpił jeden z mieszkańców. Miejscowej jelicie ością w gardle stoi działalność do tego stopnia, że podczas ostatniej komisji poświęcili wiele czasu mieszkańcowi i jego ocenie zdrowia psychicznego. Radny Tadeusz Kostrubiec dokonał oceny zdrowia psychicznego mieszkańca korzystając z radzieckiego wynalazku. Ten sam radny w swoim wystąpieniu podważał zapisy Konstytucji RP. Radny Tadeusz Kostrubiec wnioskował aby uchwałą Rady Gminy Zamość zawiesić art. 1 ust. 1 i 2 Konstytucji RP oraz ustawę o dostępie do informacji publicznej. Wspólnie z radnym Mirosławem Kołtunem chcą mieszkańca postawić przed obliczem prokuratora za to, że korzysta z przysługujących praw obywatelskich zapisanych w Konstytucji. Szkoda tylko, że radny Mirosław Kołtun nie wspomniał o wydatkowaniu ćwierć miliona złotych na budowę zatoki autobusowej w Kalinowicach, która jest niszczona przez wandali. Apelujemy do radnego Mirosława Kołtuna aby nie zapomniał wspomnieć w Prokuraturze o inwestycji wybudowanej w ramach programu gminnego z okresu PRL ” Sztuka dla sztuki”. A może radny Mirosław Kołtun podejmie działania aby zatoka autobusowa służyła mieszkańcom lokalnej społeczności zgodnie z przeznaczeniem. W końcu wydano ne jej budowę środki publiczne.
Co takiego robi mieszkaniec gminy Zamość ?
To pytanie zadajemy w nawiązaniu do wypowiedzi radnego Sylwestra Dobromilskiego, który przewodniczył obradom Komisji. Otóż ów radny, który jest pracownikiem gminnej jednostki organizacyjnej wyszedł z propozycją aby radni jedną dietę przeznaczyli na wynajęcie prawnika, który poskromi i zatrzyma społeczną działalność mieszkańca gminy. W ocenie radnego Sylwestra Dobromilskiego radca prawny z UG nie radzi sobie z interpretacją przepisów na podstawie których oparł swoją działalność mieszkaniec Gminy Zamość. Przypominamy, że chodzi o art. 61 ust. 1 i 2 Konstytucji RP oraz ustawę z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej.
Tu należy dodać, że radny Sylwester Dobromilski jako pracownik gminnej jednostki organizacyjnej podlega społecznej kontroli prowadzonej przez mieszkańca. Jaki interes ma radny Sylwester Dobromilski aby za diety radnych wynająć prawnika?.
Dlaczego mała grupka radnych wywodzących się z Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Gliwińskiego obawia się mieszkańca i jego działalności ?. O tym wkrótce opowie sam mieszkaniec w publicznym wystąpieniu lub wystąpieniach o czym poinformujemy.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Rady Gminy Zamość. Materiał filmowy od 1 godz.38 minuty 20 sekundy. Z materiału filmowego będzie można wysnuć, kto według radnego Tadeusza Kostrubca jest KANALIĄ.
foto UG Zamość
Czyli według jaśnieoświeconego ludową mądrością pana radnego ludzie z dyplomami wyższych uczelni są „niedokształconymi kanaliami”. Słyszeliście państwo nauczyciele, inżynierowie, lekarze, pielęgniarki, urzędnicy, przedstawiciele służb mundurowych i prawnicy mieszkający na terenie Gminy Zamość co o nas myśli przedstawiciel władz samorządowych?
jaśnieoświecony i wykształcony radny Kostrubiec uchwałą rady gminy chce ograniczyć prawa obywatelskie nadane rangą Konstytucji.
CZY do tej kategorii radny zalicza też wójta?
Bogaczowi z Płoskiego w głowie się poprzewracało. Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.
Wymienionym w artykule radnym, zanim zabiorą się się za psychiatrię represyjną mieszkańców, polecam lekturę dzieł Dostojewskiego. Na początek wystarczą same tytuły…
Kostrubiec ma problem ze sobą ,nie wie czy jest za czy przeciw
Do redakcji. Zapytajcie purpuratów czy podzielą wypowiedziane słowa przez radnego kostrubca. Jestem ciekaw czy wiara katolicka daje przyzwolenie na tego typu opinie.
A za kogo uważa się radny Kostrubic ? Każdy z nas może być kanalią jak będzie się interesował co dzieje się w urzędzie.
Radny zapomnij o moim i mojej rodziny głosie przy urnie w najbliższych wyborach.
Bardzo interesujące posiedzenie komisji budżetu i rozwoju. Warto zwrócić uwagę na słowa przewodniczącego rady gminy. Zapewnia on mieszkańca: „…będziemy reagować w inny sposób… jeśli pan chce merytorycznie… proszę bardzo”.
Wobec powyższego spodziewam się merytorycznej pracy Rady Gminy Zamość. Zakładam, że nie będzie potrzeby uchylania uchwał rady?
Panie Przewodniczący trzymam za słowo.
Renata Tywoniuk-Kwoka
Powinien złożyć mandat. To jedyne honorowe wyjście.
Czy takimi sprawami powinna zajmować się Komisja Budżetu i Rozwoju Gminy ? Czy posiada takie uprawnienia jeżeli tak to gdzie te uprawnienia są zapisane? Nie mogę ich odszukać. Panowie radni zrozumcie raz na zawsze, że Rada Gminy to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji z wójtem. Jeżeli nie możecie tego zrozumieć a widzę, że to jest dla Was za trudne to proponuję zrzec się mandatów. Odnosząc się do słów Przewodniczącego Rady Gminy Pana radnego Piotra Koczułapa – znanego ze słynnego wystąpienia w Wólce Wieprzeckiej i nie tylko trzymam za słowo, że Rada Gminy Zamość i Pan będziecie pracować merytorycznie. 13 uchwał usterkowanych w tej kadencji to już historia i limit został całkowicie wyczerpany. Teraz same sukcesy. Zero usterkowanych uchwał Panie przewodniczący to będzie wielki sukces Pana i Rady. Wierzę w to choć wypadki się zdarzają.
Niech ktoś w końcu sprawdzi wykształcenie radnych z gminy Zamość! Jakie szkoły pokończyli? A potem się przeanalizuje te dane i założę się, że wyjdą śliczne kwiatki, …jak chabry z pola żyta lub asterki z oszklonej plantacji ogórów. Zobaczymy wtedy jaki zasób wiedzy i poziom intelektualny mają NASI REPREZENTANCI WE WŁADZACH SAMORZĄDOWYCH. Dziennikarze, weźcie temat na tapetę, plizzzz…