Wójt Gminy Izbica apeluje do mieszkańców

Mieszkańcy Gminy Izbica, możecie poprawić jakość swojego życia w swoim miejscu zamieszkania.

Szanowni Państwo Wójt Gminy Izbica apeluje.

Jeżeli jesteście mieszkańcami naszej Gminy i chcecie, mieć wpływ na wysokość gminnego budżetu, a co za tym idzie chcecie podnieść komfort życia i jakość usług publicznych, wskażcie w rocznym zeznaniu podatkowym PIT składanym do Urzędu Skarbowego, Gminę Izbica jako miejsce zamieszkania.

Prawie 40% wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych wracają do ich miejsca zamieszkania – z budżetu państwa przekazywane są do budżetu gminy.
W 2016 roku Gmina Izbica z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych otrzymała z budżetu państwa kwotę 2.351.787,00 zł, a istnieje możliwość aby kwota ta była jeszcze wyższa. Środki te Gmina przeznacza między innymi na remonty i rozbudowę placówek oświatowych, remonty i budowę dróg i chodników, świetlic wiejskich i remiz strażackich, placów zabaw oraz obiektów sportowych i rekreacyjnych.

 

 

Co należy zrobić

Jeżeli jesteście Państwo mieszkańcami naszej Gminy, a Państwa adres zameldowania czy pobytu np. w związku z wykonywaną pracą jest inny niż zamieszkania, to prosimy o wskazywanie faktycznego miejsca zamieszkania w Gminie Izbica w rozliczeniu podatku dochodowego (PIT). W ten sposób udziały w podatku dochodowym od Państwa dochodów zasilą budżet Gminy Izbica, a nie jak dotąd Gminy w której jesteście zameldowani, lub przebywacie.

Jeśli rozliczają się Państwo z podatku dochodowego jako osoby fizyczne (nie prowadzące działalności gospodarczej i niezarejestrowane jako podatnicy VAT) to na formularzu rocznym PIT należy wpisać: W części A – Urząd Skarbowy w Krasnymstawie, W części B – adres zamieszkania na terenie Gminy Izbica.

Warto wykonać tą prostą czynność, gdyż Wasze pieniądze wrócą do Was. Przyczynią się do podniesienia warunków i standardu życia w naszym najbliższym otoczeniu – Gminie Izbica.

W Ó J T

mgr Jerzy Lewczuk

Źródło: Urząd Gminy Izbica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top