Stanowisko Rady Powiatu Zamojskiego w sprawie skandalicznej, antypolskiej rezolucji Parlamentu Europejskiego uchwalonej w dniu 15 listopada 2017 r.

Podczas Sesji Rady Powiatu Zamojskiego w dniu 22 listopada 2017r., w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości,  Radny Rady Powiatu Zamojskiego Stanisław Grześko, przedstawił Stanowisko (poniżej) w sprawie przeciwstawienia się szkalowaniu Polski i Jej dobrego imienia podczas przyjęcia antypolskiej rezolucji Parlamentu Europejskiego uchwalonej w dniu 15 listopada 2017r.

STANOWISKO
RADY POWIATU ZAMOJSKIEGO

z dnia 22 listopada 2017 r.

w sprawie skandalicznej, antypolskiej rezolucji Parlamentu Europejskiego uchwalonej w dniu 15 listopada 2017 r.

W dniu 15 listopada 2017 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie sytuacji dotyczącej praworządności i demokracji w Polsce.

Podczas debaty padło wiele stwierdzeń oraz oskarżeń naruszających dobre imię naszej Ojczyzny. W/w rezolucja zawiera zarzuty o naruszaniu zasad praworządności w Polsce, które mają w szczególności na celu zniszczenie dobrego wizerunku naszego Kraju na arenie międzynarodowej.
Rezolucja ta jest pełna kłamstw, półprawd i manipulacji. Działanie europosłów PO to rozpaczliwy gest broniący tylko interesu własnej partii kosztem społeczeństwa polskiego, to prosta droga do próby nałożenia sankcji na Polskę.
Wypowiedź mówiąca, iż w Warszawie odbył się marsz faszystów. To obraźliwe, wobec tysięcy Polaków, którzy wyszli na ulice, żeby demonstrować swój patriotyzm i przywiązanie do własnej ukochanej Ojczyzny. Projekt zawierał również fragment mówiący, że liderzy partii opozycyjnych w Polsce są objęci nadzorem policyjnym. To kłamstwo i obrzydliwa manipulacja.
Rada Powiatu Zamojskiego wyraża swoje ubolewanie nad faktem, że Unia Europejska pomimo poważnych problemów, z którymi nie potrafi sobie poradzić (m.in. Katalonia zamieszki w Hiszpanii, Belgii, Niemczech, stan wyjątkowy we Francji, kryzys emigracyjny), postanowiła w pierwszej kolejności zająć się opartymi na fałszywych donosach polskimi sprawami. Rezolucja została oparta na nieprawdziwych założeniach, które często nie oddają rzeczywistego stanu rzeczy.
Wysoce niepokojące jest także to, że w podjęciu w/w rezolucji wzięli udział polscy europosłowie Platformy Obywatelskiej, przenosząc swój polityczny marazm w trakcie antypolskiej kampanii, zdominowanego przez lewicowo-liberalne środowisko Parlamentu Europejskiego. Po raz kolejny na forum międzynarodowym, nasz Kraj został przedstawiony przez polityków, głosujących przeciwko Polsce i Jej interesom w złym świetle.
Karygodnym i podłym wydaje się uogólnienie zastosowane w punkcie 18 rezolucji, porównujące patriotyczną manifestację z okazji Święta Niepodległości 11 listopada w Warszawie z ksenofobicznym i faszystowskim marszem.
Po 123 latach niewoli Naród Polski dzięki Wierze Chrześcijańskiej i ukochaniu wolności odzyskał 11 listopada 1918 roku Wolną, Niepodległą Ojczyznę. Święto Niepodległości to wyjątkowe wydarzenie, świadczące o polskiej tradycji patriotycznej. Nie ulega wątpliwości, że niektóre hasła widniejące na transparentach podczas marszu szkodzą wizerunkowi naszej Ojczyzny. Jednakże podczas tak dużego około 60-ciu tysięcy uczestników pochodu nikt nie jest w stanie skutecznie kontrolować treści haseł umieszczanych przez jego uczestników na transparentach.

Stanowczo sprzeciwiamy się szkalowaniu Polski i Jej dobrego imienia będziemy temu skutecznie się przeciwstawiać.

Jednocześnie Rada Powiatu Zamojskiego pragnie wyrazić swoje podziękowanie tym Europarlamentarzystom, którzy stale podejmują działania chroniące dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej.

WW. Stanowisko Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości poddane pod głosowanie przez Przewodniczącego Rady Powiatu w Zamościu zostało głosami radnych PSL i SLD (12 do 8) odrzucone.

Zarząd Rady Powiatu Zamojskiego odmówił również udzielenia wsparcia finansowego na rzecz budowy pomnika upamiętniającego Polaków pomordowanych na kresach wschodnich II RP, argumentując to brakiem podstaw prawnych do udzielenia takiej pomocy (wypowiedź Starosty Zamojskiego Pana Henryka Mateja).

Ponadto zdaniem Pana Starosty tego typu rozwiązania prawne są niepotrzebne, gdyż mogą doprowadzić do nadmiernej ilości składania tego typu wniosków. Starosta wyraził również niechęć do stworzenia podstawy prawnej dla tego typu inicjatyw (uchwała rady powiatu).

Źródło: https://www.facebook.com/stanislaw.grzesko/posts/10212313102321588

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top