Prezydent z wizytą w Przewodowie

Prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w Przewodowie (woj. lubelskie), gdzie dwa dni wcześniej spadł pocisk i doszło do eksplozji, w wyniku której zginęło dwóch obywateli Polski.

Siły rosyjskie przeprowadziły we wtorek po południu zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne. Tego dnia na terenie leżącej blisko granicy z Ukrainą wsi Przewodów (woj. lubelskie, pow. hrubieszowski) spadł pocisk, doszło do eksplozji, w wyniku której zginęło dwóch Polaków.

– To bardzo trudny moment dla rodzin ofiar i całej lokalnej społeczności – mówił Prezydent RP na miejscu zdarzenia, przekazując wyrazy współczucia rodzinom zmarłych oraz całej społeczności w Przewodowie.

Jak informował w środę Prezydent Andrzej Duda po naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, nic nie wskazuje na to, że zdarzenie w Przewodowie to intencjonalny atak na Polskę i nie ma żadnych dowodów, że rakieta została wystrzelona przez Rosję. Jest natomiast wysokie prawdopodobieństwo, że była to rakieta ukraińskiej obrony powietrznej.

– W naszym przekonaniu wybuch rakiety był wynikiem wypadku – dodał Andrzej Duda w Przewodowie, gdzie wciąż prowadzone są czynności śledcze. Eksperci wydobywają szczątki rakiety i zbierają ślady na miejscu zdarzenia.

Jak napisał na twitterze szef BBN Jacek Siewiera, który towarzyszy Andrzejowi Dudzie w Przewodowie, „Prezydent chce osobiście zobaczyć miejsce zdarzenia i spotkać się z ekspertami”. – Zależy nam na wyjaśnieniu przez polskie organy administracji wszystkich okoliczności we współpracy z naszymi sojusznikami i ukraińskimi Przyjaciółmi – dodał szef BBN. 

źródło: www.prezydent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top