Święto Truskawki w gminie Puławy już po raz dziewiąty

To już IX edycja Święta Truskawki w Górze Puławskiej, w gminie Puławy, które co roku przyciąga miłośników truskawek oraz lokalnych przysmaków i dobrej zabawy.  W tegorocznej imprezie brał udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Celem spotkania jest promocja uprawy truskawek na terenie województwa lubelskiego, turystyki i unikalnego dziedzictwa kulturowego. Promowane są na nim nowoczesne formy uprawy owoców, a przybyli do Góry Puławskiej producenci owoców mają możliwość poznać przetwórców owoców i spróbować nawiązać współpracę.

Ten rok, jak chyba żaden inny pokazuje, że warto inwestować w wysokie technologie i produkować truskawkę deserową, której ceny są bardzo wysokie – powiedział wojewoda Czarnek. – Jest przyszłość przed truskawkami tutaj, w gminie Puławy,
w Górze Puławskiej. Gratuluję panu wójtowi organizacji świetnej imprezy, która jest już znana w całej Polsce.  

Święto Truskawki stara się rozpowszechniać wartości kulturalne i artystyczne, szczególnie poprzez liczne i różnorodne występy sceniczne oraz wystawy twórczości ludowej. Promocja uprawy truskawek przez rolników w gminie Puławy, odwołuje się do wieloletniej tradycji uprawy tych owoców na tym terenie.

Organizatorami Święta Truskawki byli Urząd Gminy Puławy i Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu.

źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top