„Pieniądze za wartości”. Radni wycofują poparcie dla abp. Jędraszewskiego pod groźbą utraty unijnych środków

Radni w Zamościu uchylili stanowisko uchwalone w 2019 r. w obronie abp. Marka Jędraszewskiego, który porównał ideologiczną agendę LGBT do komunizmu. Powodem decyzji była groźba utraty unijnych środków na działalność samorządową.

W 2019 roku radni Zamościa stanęli w obronie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Wydarzyło się to po głośnym kazaniu, w którym metropolita krakowski – mówiąc o ideologicznej ofensywie agendy LGBT – użył słów „tęczowa zaraza”. – Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił duchowny.

Dzisiaj radni PiS wycofują się z poparcia dla metropolity krakowskiego. Po burzliwej i długiej dyskusji zdecydowano, że groźba utraty unijnych środków była zbyt duża. Jak uzasadniał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu, jeśli stanowisko nie zostałoby uchylone, urząd mógłby stracić unijne dofinansowanie – ponad 12 milionów złotych na rzecz aktywizacji bezrobotnych.

– Mamy Wielki Tydzień. Lubię kolegów i koleżankę z PiS, ale tak po ludzku to nawet szczerze wam współczuję. Bo nie chciałbym być w waszej skórze. Kontekst jest jednoznaczny: pieniądze za pewne wartości. I tego nie da się zamieść pod dywan albo zmienić narrację – mówił radny Ireneusz Godzisz z opozycji.

Decyzję zamojskich radnych potępił Marcin Warchoł z Solidarnej Polski. ” Przed tym ostrzegała ⁦Solidarna Polska! Mechanizm szantażu przyjęty w 2020 r. wykorzystywany jest obecnie do upokarzania i okradania nas. Judaszowe srebrniki jeszcze nigdy nikomu nie pomogły…” – skomentował na Twitterze.

22 czerwca 2022 r. ujawniono ostateczne brzmienie umowy partnerstwa wynegocjowanej przez Komisję Europejską i polski rząd ws. budżetu na lata 2021-2027. Znalazł się w niej zapis zakazujący finansowania samorządów, które przyjęły uchwały sprzeciwiające się genderowej indoktrynacji. „Działania dyskryminujące”, o których wspomina umowa, to np. seria inicjatyw, polegających na uchwaleniu przez poszczególne samorządy dokumentów obliczonych na obronę tradycyjnej rodziny przed szkodliwymi treściami.

Źródło: PCh24.pl

Źródło filmu i foto: UM Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top