Ogłoszono wyniki pierwszego naboru do Programu OLIMPIA. Gmina Sitno otrzymała dofinansowanie

W ramach pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, minister sportu i turystyki zdecydowało o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 mln zł.

Gmina Sitno otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.995.000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 12mx24m wraz z zadaszeniem przy Szkole Podstawowej w Cześnikach.

Gmina Sitno z terenu powiatu zamojskiego złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie.

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

Kolejny nabór już w czerwcu 2023r.

Wnioski na realizację przyszkolnych hal z Programu Olimpia będzie można składać od 1 do 30 czerwca 2023r. Nabór odbędzie się na identycznych zasadach jak pierwsza tura.

Szczegółowe informacje o naborze są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki

http://www.gov.pl/web/sport/protokoly-z-posiedzen-zespolu-do-spraw-opiniowania-wnioskow-zadan-inwestycyjnych-ze-srodkow-budzetu-panstwa–program-olimpia2

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top