Lubelskie dostanie ponad 500 mln zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Dla samorządów powiatu zamojskiego to 65,5 mln zł

Do samorządów na terenie województwa lubelskiego ma trafić ponad pół miliarda złotych na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Zapowiedział to podczas swojej wizyty  w Zamościu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Dokładnie 512 mln zł trafi do województwa lubelskiego w ramach nowego funduszu, nowej transzy środków przeznaczonych na inwestycje wodne: wodociągi, kanalizacja, dostęp do ujęć wody. To wszystko będzie można realizować również dzięki środkom rządowym, które za chwilę trafią do samorządu w województwie lubelskim – mówił Jacek Sasin w dniu 10 listopada 2021 roku w Zamościu.

Ponad 65,5 mln zł  otrzymają samorządy powiatu zamojskiego na inwestycje wodo – kanalizacyjne.

Jeszcze w tym roku aż 1714 gmin otrzyma z budżetu państwa 4 mld zł na realizację inwestycji wodno – kanalizacyjnych w tym 1mld zł na przedsięwzięcia w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę oraz 3 mld zł na projekty związane z kanalizacją.

Inwestycje w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę w kwocie 1mld zł trafi do 910 gmin w Polsce. Środki zostaną podzielone między gminy, w których udział liczby mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej w ogólnej liczbie mieszkańców jest mniejszy niż 90 %. Algorytm podziału uwzględnia również poziom zamożności danej gminy.

Inwestycje w zakresie kanalizacji w kwocie 3 mld trafi do 1528 gmin w Polsce. Środki zostaną podzielone między gminy, których udział liczby mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej w ogólnej liczbie mieszkańców jest mniejszy niż 60 %. Algorytm podziału uwzględnia również poziom zamożności danej gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top