Gmina Zamość otrzymała dotację z FDS na przebudowę trzech dróg. Premier zatwierdził listę dotacji dla samorządów na budowę dróg

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zatwierdził 30 sierpnia br. listy zadań powiatowych oraz zadań gminnych przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku dla wszystkich województw na podstawie naboru przeprowadzonego w marcu br.

Jak poinformował Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury i rozwoju, premier wprowadził na listach zmiany polegające na zwiększeniu dofinansowania, przeniesieniu zadań z list rezerwowych na podstawowe lub dodaniu nowych zadań. Żadne z zadań, znajdujących się na listach przekazanych przez wojewodów, nie zostało usunięte, ani nie była zmniejszona kwota dofinansowania.

Pracujemy intensywnie nad tym, aby jeszcze w tym tygodniu przekazać samorządom pierwsze umowy – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. I przypomina, że woj. lubelskie dostało w tym roku ze środków FDS rekordową kwotę, bo aż 531,2 mln zł. Po podpisaniu umów z wojewodą samorządy będą mogły formalnie realizować zaplanowane inwestycje drogowe.

Lista zadań zatwierdzonych przez Prezesa Rady Ministrów została już opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego

https://luwwlublinie.bip.gov.pl/fundusz-drog-samorzadowych/fundusz-drog-…

Gmina Zamość otrzymała dotację na przebudowę dróg gminnych w miejscowości Płoskie, Pniówek i Szopinek.

Źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top