Debata społeczna w Łabuniach

W Domu Kultury w Łabuniach pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyła się debata społeczna. Przedstawiciele zamojskiej policji, władz samorządowych oraz mieszkańcy dzieląc się spostrzeżeniami rozmawiali o lokalnym bezpieczeństwie.

Wczoraj w Domu Kultury w Łabuniach odbyła się ewaluacyjna debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy Łabunie oraz Komarów. Oprócz policjantów z zamojskiej komendy w spotkaniu udział wzięli również Wicestarosta Powiatu Zamojskiego Pan Witold Marucha, Wójt Gminy Komarów Pani Wiesława Sieńkowska, Wójt Gminy Łabunie Pan Mariusz Kukiełka, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, instytucji, służb oraz placówek oświatowych, jak również  zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Łabunie oraz Komarów.

Gości przywitał mł. insp. Andrzej Mioduna – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu, a następnie asp. szt. Zbigniew Byczek Kierownik Posterunku Policji w Łabuniach przedstawił zgromadzonym stan bezpieczeństwa na terenie gminy Komarów i Łabunie. Omówiono również zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tym tematem zajął się nadkom. Tomasz Halinowski Naczelnik Ruchu Drogowego KMP w Zamościu.

Zgromadzeni goście usłyszeli również o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się osoby starsze. Mówiono o metodach działania oszustów oraz o tym, jak skutecznie ustrzec się przed nieuczciwymi osobami. Przypomniano również o zasadach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

W czasie dyskusji uczestnicy debaty dzielili się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat bezpieczeństwa, rozmawiano także o nurtujących lokalną społeczność problemach oraz sposobach ich rozwiązania. Wiele ciepłych słów uznania i podziękowania za służbę na rzecz lokalnej społeczności usłyszeli również policjanci z Łabuń.

źródło: zamosc.lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top