Zebranie Wiejskie w Sołectwie Mokre – czy i dlaczego Henryk Kucharski radny Rady Gminy Zamość nazwał grupę mieszkańców ”ślimakami”?

W dniu 09 września 2018 roku w Sołectwie Mokre odbyło się zebranie wiejskie celem uchwalenia wniosku do funduszu sołeckiego na 2019 rok oraz w celu wyboru najważniejszego przedsięwzięcia do realizacji w sołectwie w 2019 r.

Zebranie otworzyła i prowadziła sołtys Sołectwa Mokre Anna Siemko. W zebraniu uczestniczył Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, Przewodniczący Rady Gminy Józef Siemczyk, Jerzy Bondyra – radny Rady Powiatu Zamojskiego oraz dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

W zebraniu wzięło udział 51 mieszkańców sołectwa przy 971 uprawnionych czyli zameldowanych na pobyt stały i czasowy – dane na dzień 30 czerwca 2018 roku.

Kwota funduszu sołeckiego dla Sołectwa Mokre na 2019 rok – 43.568.73 tys. zł.

Zebranie podjęło uchwałę o przeznaczeniu środków funduszu sołeckiego na wymianę lamp oświetleniowych zwykłych na oświetlenie ledowe.

Jako najważniejsze zadanie w Sołectwie Mokre uczestnicy zebranie wybrali budowę drogi wzdłuż torów przy peronie dla pociągów.

Wójt Ryszard Gliwiński omawiając zmiany związane z statutami sołectw podkreślił, że Wojewoda Lubelski usterkował zasady wyboru sołtysa w Gminie Zamość natomiast w innych gminach województwa lubelskiego wybory sołtysa będą się odbywać na takich zasadach jak do tej pory w Gminie Zamość. Z wypowiedzi wójta Ryszarda Gliwińskiego można wnioskować, że Wojewoda Lubelski usterkował statuty sołectw w Gminie Zamość w celowy sposób, którego wójt Ryszard Gliwiński niestety nie potrafił określić.

Zebranie pozytywnie zaopiniowało uchwałę Rady Gminy Zamość w sprawie maksymalnej liczby pozwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Materiał filmowy z zebrania w Sołectwie Mokre :

Komentarze do: “Zebranie Wiejskie w Sołectwie Mokre – czy i dlaczego Henryk Kucharski radny Rady Gminy Zamość nazwał grupę mieszkańców ”ślimakami”?

 1. nowak

  Zacznę od sołtyski Mokrego ,na co dzień gorącej wielbicielki wójta ,co widać i słychać i chyba czuć ,prywatnie sołtyska jest teściową kandydata na radnego z KWW wójta .O ile wójt w ogólnych wypowiedziach wypada dość dobrze o tyle w szczegółach już nie jest tak różowo ,dziwi mnie pewne wycofanie radnego Kucharskiego (może to i lepiej) nie zabierał głosu ,widocznie w dalszym ciągu nie wie co powiedzieć .Powiatowy radny Bondyra po raz kolejny rozczarował ,mylił fakty ,starał się przekonać mieszkańców żeby byli wdzięczni włodarzom gminy i powiatu za wykonaną drogę ,bez zjazdów,bez poboczy ,bez rowów .Argument o braku środków ,że droga ze zjazdami ,poboczami byłaby dwa-trzy razy droższa to po prostu kłamstwo lub brak wiedzy co w przypadku samorządowca z ponad dwudziestoletnim stażem jest porażające .Zabrakło mi wątku „kapliczki „na którą przeznaczono dotychczas ponad 70 tys.zł.,a beneficjentami lwiej części tej kwoty byli mieszkańcy Mokrego którzy wykonali tzw „remont”.Po za tym bez niespodzianek ,watek polityczny przedstawiony przez pewną osobę jest taki że chyba ,powtarzam chyba ta osoba kandyduje do rady ,pewności nie mam .

  Reply
  • redakcja Post author

   Ma Pani bardzo dobry słuch i bardzo dobrze Pani usłyszała. Ślimaki dotyczy innej rozmowy i dlatego pytanie – czy i dlaczego Henryk Kucharski radny Rady Gminy Zamość nazwał grupę mieszkańców ”ślimakami”?

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top