XX Sesja Rady Gminy Zamość VIII kadencji. Apel do radnych, wniosek i petycja [ VIDEO ]

W  dniu 27 lipca 2020 roku w świetlicy wiejskiej w Mokrem odbyła się XX zwyczajna sesja Rady Gminy Zamość.

W obradach uczestniczyło 16 radnych Rady Gminy Zamość. Nieobeci radni na sesji:

Radny Michał Budzyński

Radny Edmund Hałasa

Radny Wiesław Posnik

Radna Halina Szymańska

Radna Beata Wichorowska

Sołtys Skokówki zgłosił wniosek inwestycyjny na 2021 rok w sprawie budowy chodnika przy ul. Targowej w Skokówce. Mieszkaniec Borowiny Sitenieckiej w formie petycji zawnioskował o zgłoszenie do przebudowy drogę gminną wraz z budową chodnika ramach programu Funduszu Dróg Samorzadowych.

Mieszkaniec kolejny raz pytał o zatrudnienie byłego Przewodniczącego Rady Gminy Zamość na etacie Z-cy Kierownika Gminnego Zakładu Obsługi Komunalnej Gminy Zamość.

Mieszkanka Wysokiego Renata Tywoniuk Kwoka swoje wystapienie do odczytania przekazała mieszkańcowi Borowiny Sitanieckiej. Jedno z wystąpień dotyczyło zdalnych sesji Rady Gminy Zamość natomiast drugie placów zabaw.

W przypadku pytania zwiazanego z zatrudnieniem byłego Przewodniczacego Rady Gminy Zamość oraz wystapienia dotyczacego placów zabaw padały pytania do Wójta Ryszarda Gliwińskiego np. ” Panie Wójcie, czy ma Pan coś do ukrycia”.

Do tematu placów zabaw w swoim wystąpieniu odniósł się Z-ca Dyrektora Wydziału Społeczno – Administracyjnego w Urządzie Gminy Zamość Konrad Dziuba.

Publikujemy treść wystąpienia Konrada Dziuby na podstawie nagrania z sesji od  godz. 2:56:16 do godz. 2:59:41

I jeszcze króciutko, króciutko odnośnie tych wszystkich rzeczy związanych z dezynfekcją placów zabaw.

Proszę Państwa! No… można o tym mówić długo. Z tych wszystkich informacji, o których Pan Mieszkaniec przeczytał, na pewno słuszne jest to, że można by było przedstawić informacje, opublikować gdzieś informacje, do kogo można się zgłosić w kwestii pewnych uwag. I pewnie to zrobimy. Natomiast, jak długo ta informacja na placach zabaw przetrwa, to jest inny temat zupełnie, bo doskonale wiecie, że różne informacje publikujemy i one są bardzo krótkotrwałe.

Jeżeli chodzi o piasek,który się wymienia i który powinien być bezpieczny. No, proszę Państwa, po to my grodzimy te place, zwracam się do rodziców, żeby ludzie zamykali za sobą furtkę i żeby te psy nie miały tam wstępu. No przecież po to są ogrodzenia. Nie są po to ogrodzenia, żeby … nie wiem… nikt nie napadł na te dzieci, tylko właśnie po to, żeby zwierzęta nie miały tego dostępu i …. więc, jeżeli regulamin mówi o tym, że rodzice mają w czasie zabaw dzieci mieć nad nimi opiekę, no to powinni też na to zwracać uwagę.

Czy wyobrażacie sobie Państwo możliwość dezynfekcji placów, 30 (trzydziestu) placów zabaw w Gminie Zamość? I postawienie w każdym miejscu człowieka, który by to dezynfekował na przykład co godzinę albo w jakiś inny sposób. Gdybyśmy taką organizację przyjęli, to podejrzewam, mielibyśmy zarzut niegospodarność, no bo zajmujemy się rzeczą, którą nie powinniśmy realizować. Więc, czego byśmy nie zrobili to zawsze zostanie poddane krytyce. Nikt nie będzie wspominał o tym, że zajęliśmy II (drugie) miejsce w konkursie marszałkowskim na wymianę oświetlenia ulicznego na ledowe, ale nie pilnujemy placów zabaw, ale nie dezynfekujemy tych placów zabaw… To jest naprawdę poważny zarzut wobec samorządu. … I z tego powodu można sobie wypracować stanowisko, że jednak w tej Gminie Zamość to jest słabo, no bo przecież my tych placów zabaw nie pilnujemy tak jak powinniśmy pilnować Nie robimy audytów zewnętrznych firm, które powinny się audytować, czy znaczy przeprowadzać audyt, który stwierdziłby, czy one są dostępne dla mieszkańców, czy mogą być… No, proszę Państwa, gdybyśmy taką umowę zawarli, jestem pewien, że Pan Mieszkaniec w umowie by to wyłapał i by nam zarzucił dlaczego audytujemy, a nie zlecamy tego GZOK-owi. Więc…

Proszę Państwa, zwróćcie uwagę na sposób działania. Sposób działania jest tylko jeden, który musi pokazać, że jest źle. Nie ma żadnej innej tutaj… To nie jest od wielu lat jakiś sposób, prawda próbowania budowania,,, Są cenne uwagi, choćby dzisiaj ten temay telefonów, ale to są pojedyncze rzeczy. Natomiast wszystkie wystąpienia nacechowane są na totalną krytykę, która ma udowodnić, że w tej Gminie Zamość, od początku dzieję się źle. Ja się z tym nie mogę zgodzić i zawsze będę protestował w takim miejscu kiedy mogę. Wic na przykład teraz, w wolnych wnioskach. I proszę Państwa, proszę mi nie mieć tego za złe. Zwracam się do mieszkańców. Proszę o ocenę taką jaka ona jest. Jestem jaki jestem. Natomiast w takich sprawach zawsze będę się wypowiadał, ponieważ jestem dumny z osiągnięć samorządu przez ostatnie 30 lat. A mam swoją malutką, podkreślam malutką, cegiełkę w tym wszystkim i nie dam się zapędzić w kozi róg i dezawuować moich i naszych wspólnych osiągnięć.

Dziękuje bardzo.”

Materił filmowy z XX sesji Rady Gminy Zamość poniżej:

Video – UG Zamość

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top