Prawie 100 mln zł na drogi lokalne. Gmina Zamość dostanie dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej w Jatutowie

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził ostateczną listę gmin i powiatów z woj. lubelskiego, które otrzymają w tym roku pieniądze na budowę i modernizację dróg lokalnych na swoim terenie. Chodzi o nabór z jesieni ub. roku, jeszcze w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Gminy i powiaty, które są na liście podstawowej do dofinansowania dostały już od nas pisemną informację na ten temat z prośbą o uzupełnienie niektórych danych. W przyszłym tygodniu powinniśmy podpisać wszystkie umowy z samorządami, ale już teraz mogą one organizować przetargi na te inwestycje – mówi Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Lista została również opublikowana dziś w Biuletynie Informacji Publicznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego

https://luwwlublinie.bip.gov.pl/fundusz-drog-samorzadowych/fundusz-drog-…

Przypomnijmy, że w ostatnim naborze wniosków w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej (PRGiPID) na lata 2016-2019 wpłynęło 120 wniosków na drogi gminne i 35 na drogi powiatowe.

Z kolei 15 kwietnia minął termin składania przez samorządy wniosków o dotację do budowy dróg w tym roku, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (zastąpił PRGiPID). Do wojewody lubelskiego wpłynęło łącznie ponad 520 wniosków na drogi gminne oraz powiatowe. Zainteresowanie samorządów FDS jest olbrzymie, np. miasto Opole Lubelskie złożyło w naborze aż szesnaście wniosków na różnego rodzaju zadania.

Wartość wszystkich zgłoszonych inwestycji, które w ramach FDS zamierzają realizować w tym roku samorządy z woj. lubelskiego wynosi ok. 334 mln zł (drogi gminne) i ok. 393 mln zł (drogi powiatowe), co razem wynosi ponad 720 mln zł.

Cieszę się, że samorządy tak pozytywnie podeszły do naszego programu – mówi wojewoda Czarnek. – Dziękuję wszystkim za złożone wnioski. Przed nami teraz olbrzymia praca przy ich sprawdzaniu i weryfikacji. Chcemy jak najszybciej przejść całą procedurę, żeby gminy i powiaty mogły wiedzieć na jakie dofinansowanie mogą liczyć. Może być to od 50 do nawet 80 procent kosztów inwestycji, w zależności od poziomu zamożności danego samorządu.

Droga gminna w miejscowości Jatutów znalazła się na liście dróg z dofinansowaniem.

źródło: luwwlublinie.bip.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top