PILNE: Inwentaryzacja zużytych opon z działalności rolniczej na terenie Gminy Zamość [ V I D E O ]

Grupa RECYKL zajmująca się odzyskiem i recyklingiem zużytych opon w związku z ogólnopolską akcją skierowaną głównie do rolników prosi o podanie informacji dotyczących ilości zalegających opon w gospodarstwach rolnych na terenie gminy.

Do Urzędów Gmin na terenie województwa lubelskiego Grupa RECYKL skierowała wystąpienie w celu ankietowania gospodarstw rolniczych pod kątem inwentaryzacji opon z działalności rolniczej. Urzędy od początku miesiąca lutego 2023 r. prowadzą działania zmierzające do ustalenia na swoim terenie gospodarstw w których rolnicy posiadają zużyte opony rolnicze.

W Gminie Zamość akcję rozpoczęto w dniu 23 marca 2023 r. zamieszczając na stronie internetowej informację o ankietowaniu nadając jej klauzulę ”PILNE”. Zamieszczony skan pisma datowany jest na dzień 20 marca 2023 r.

Temat zużytych opon rolniczych pojawił się w trakcie posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w dniu 21 marca 2023 r. Radny Konrad Kitka zwrócił się z zapytaniem do wójta Ryszarda Gliwińskiego odnośnie zbiórki opon od rolników. Radny powołał się na informacje w tej sprawie m. in w Gminie Komarów Osada oraz Gminie Łabunie. Wójt stwierdził, że Gmina Zamość nie posiada informacji odnośnie akcji prowadzonej przez Grupę RECYKL. Po kilku dniach wójt zmienia zdanie i podpisuje pismo datowane na dzień 20 marca 2023 roku a więc na dzień przed posiedzeniem Komisji Skarg, Wniosków i Petycji informujące o prowadzonej akcji ankietowej na terenie Gminy Zamość.

Materiał filmowy z posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji:

 

 

Komentarze do: “PILNE: Inwentaryzacja zużytych opon z działalności rolniczej na terenie Gminy Zamość [ V I D E O ]

  1. Renata tywoniuk-kwoka

    Wyrazy uznania dla radnego Konrada Kitki za podejmowanie działań w interesie rolników- mieszkańców Gminy Zamość i dopingowanie Pana Wójta do jeszcze bardziej rzetelnej pracy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top