Lewica w antykatolickim amoku usuwa Krzyże

W mieście Castellon w hiszpańskiej Walencji rządzące ugrupowania lewicowe doprowadziły do usunięcia krzyża z parku miejskiego. Pod osłoną kordonu policyjnego zlikwidowano krzyż jako „pozostałość frankizmu”.

Władze odwołały się do ustawy o pamięci historycznej z 2007 r., wymierzonej w symbole z czasów „dyktatury frankistowskiej”. Krzyż znajdował się w przestrzeni publicznej od 79 lat; teraz zostanie przekazany biskupstwu Segorbe-Castellon.

W środę rano policja otoczyła teren z krzyżem i dźwig rozpoczął prace. Doszło do ostrej konfrontacji werbalnej pomiędzy grupami obrońców i przeciwników krzyża, wznoszono okrzyki przeciwko radnym z radykalnie lewicowej Compromis, która rządzi w Castellon w koalicji z socjalistami z Walencji (PSVP). Zamieszki trwały cały dzień, a do usunięcia krzyża doszło dopiero późnym wieczorem.

Organizacja Prawników Chrześcijańskich próbowała zatrzymać przeniesienie krzyża na drodze prawnej, jednak ich wniosek został w środę oddalony przez sąd. „Będziemy walczyli o przywrócenie krzyża, dojdziemy do celu” – zapowiedziała Maria Riesco. Organizacja Prawników Chrześcijańskich wytoczyła już kilkadziesiąt procesów w obronie krzyży na terenie całego kraju; w wielu przypadkach wygrała.

„To historyczny dzień dla Castellon i dla demokracji” – powiedziała Veronica Ruiz, radna z lewicowej koalicji, zajmująca się sprawami kultury. Dodała, że „po latach walki i przeszkód prawnych możemy usunąć krzyż i faszystowski pomnik, który znieważa część naszego społeczeństwa”. – zaznaczyła. Lewactwo na zmianę wyglądu parku Jak podała, po przeniesieniu krzyża zostanie przywrócony wyda z pieniędzy miejskich około 60 tys. euro.

Według rzecznika opozycyjnej prawicy Begonii Carrasco „krzyż jest tylko symbolem chrześcijańskim, wolnym od ideologii politycznej”, a usunięcie go z przestrzeni publicznej to „akt zemsty i sekciarstwa”.

źródło: nczas.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top