Ks. abp Marek Jędraszewski zachęca do obejrzenia filmu ”Nieplanowane”: To współczesna historia dziejąca się niestety wokół nas

Metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podkreślił, że historia tocząca się w filmie „Nieplanowane” jest przykładem zepsucia społeczeństwa, które jest coraz częściej zauważane także w naszej ojczyźnie. Ekranizacja wejdzie do kin 1 listopada.

Film „Nieplanowane” opowiada historię Abby Johnson, która zaangażowała się w wolontariat w aborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Momentem jej nawrócenia stała się chwila, gdy asystowała przy mordowaniu nienarodzonych dzieci podczas tzw. aborcji.

– Moi Drodzy, już niedługo 1 listopada tego roku na ekrany naszych kin wejdzie film amerykański pod tytułem „Nieplanowane”. Jest to co prawda film fabularny, ale pokazujący niezwykłą historię Abby Johnson, która w młodym wieku chciała pomagać innym kobietom i uznała, że właśnie będzie pomagała tym paniom, które znalazły się w stanie błogosławionym i chciały się swojego dziecka pozbyć poprzez aborcję. Wstąpiła do organizacji, która jest jedną z czołowych w Stanach Zjednoczonych biznesowych przedsięwzięć zajmujących się aborcją – mówił metropolita krakowski.

Dopiero kiedy była świadkiem dokonywania aborcji zrozumiała, co to za wielkie nieszczęście – dodał ks. abp Marek Jędraszewski.

– Dla kobiety, zabijanego dziecka i dla całego społeczeństwa, które traci swoich członków jeszcze nienarodzonych, ale przecież istniejących. Film, który zrobił ogromną karierę w Stanach Zjednoczonych, a przede wszystkim wzrusza, przejmuje i jest prawdziwą opowieścią o historii nam bardzo bliskiej, współczesnej, także gdy chodzi o naszą polską sytuację bardzo aktualnej. Wszystkich zapraszam do tego, aby udać się do kin i przeżyć historię, która jest historią współczesną i niestety dziejącą się wokół nas –powiedział kapłan.

źródło: www.radiomaryja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top