Kandydaci do Rady Powiatu Zamojskiego – Okręg nr 1

W nadchodzących wyborach samorządowych do Rady Powiatu Zamojskiego ubiegać  będą się kandydaci z sześciu komitatów Wyborczych: Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna,  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Koalicyjny Komitet Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – PSL, Komitet Wyborczy Zamojskie Stowarzyszenie Samorządowe, Komitet Wyborców Prawicowa Polska Marcina Romanowskiego, Komitet Wyborczy Forum Samorządowe Zamojszczyzny.

Okręg nr 1, obejmujący teren Gminy Zamość.

Z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna w okręgu nr 1 do Rady Powiatu Zamojskiego zostali zgłoszeni kandydaci:

1. Wojciech Adamczyk

Wojciech Adamczyk – lat 59, zamieszkuje w Wysokiem gm. Zamość. Żonaty, dwóch synów, z utęsknieniem czeka na wnuki. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Ukończył studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie projektami europejskimi” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu oraz „Gospodarka łowiecka i ochrona zwierzyny”
w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Zawodowo pracuje jako Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu i Kanclerz Akademii Zamojskiej . W latach 2020 – 2023 członek Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze ds. polityki senioralnej. Pomysłodawca i organizator jednego z pierwszych w województwie lubelskim Dziennego Domu Senior Wigor. Aktywny członek kilku organizacji pozarządowych. Pełnił i kontynuuje pełnienie funkcji koordynatora licznych projektów infrastrukturalnych realizowanych ze środków unijnych oraz projektów finansowanych ze środków krajowych będących w dyspozycji Ministra Sportu, Ministra Obrony Narodowej, Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej., Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Edukacji i Nauki. Specjalizuje się w projektach kierowanych do osób starszych, niepełnosprawnych, kół gospodyń wiejskich, projektów z zakresu edukacji ekologicznej i patriotycznej oraz kultury ludowej i tradycyjnej.Z uwagi na posiadane wykształcenie, własne zdolności i doświadczenie jako radny powiatu Zamojskiego będzie koncentrował się na sprawach związanych z projektami infrastrukturalnymi, środowiskiem, edukacją, zdrowiem, współpracą z organizacjami pozarządowymi i promocją regionu.

 

2. Magdalena Olszewska

Magdalena Olszewska – 53 lata, zamężna, dwójka dzieci. Ukończone studia filologiczne, pedagogiczne na kilku kierunkach oraz menedżerskie MBA. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej, samorządowej i w zarządzaniu. Znajomość języków obcych, umiejętność pozyskiwania funduszy zewnętrznych i stosowania procedur zamówień publicznych.
W pracy cechuje ją zaangażowanie, uczciwość, sumienność i kreatywność. Zdobyte wykształcenie oraz dotychczasowe doświadczenia zawodowe pragnie wykorzystać w pracy na rzecz samorządu lokalnego dla dobra drugiego człowieka. Zależy jej na współpracy z ludźmi, dla których ważna jest nasza ojczyzna i tradycje przodków. Wszystkich prawdziwych patriotów prosi o oddanie na nią głosu. Motto: Rodzina największą wartością.

3. Krzysztof Opoka

Krzysztof Opoka – 47 lat, żonaty, ojciec dwojga dzieci. Wykształcenie: Średnie, Przedsiębiorca z wieloletnim stażem. Z ogromną pasją angażuje się w życie społeczności naszego powiatu. Od 30 lat lat jest członkiem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Płoskiem, pełniąc funkcję Skarbnika. Kierował także Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, aktywnie działającą i odnoszącą wiele sukcesów. Jego zaangażowanie znalazło też odzwierciedlenie w pracy na rzecz gminnego związku Ochotniczych Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie od 2020 roku pełni funkcję Zastępcy Prezesa, od roku pełni także funkcję członka zarządu powiatowego OSP Rzeczypospolitej Polskiej. Żyjąc, pracując i reprezentując naszą społeczność, zna i rozumie jej potrzeby. Jest blisko ludzi, słucha ich problemów i dąży do znalezienia skutecznych rozwiązań. Dysponuje czasem i doświadczeniem, żeby reprezentować Państwa interesy w radzie powiatu. Jego celem jest pozyskiwanie środków na inwestycje, które będą dążyć do zmian poprawienia komfortu życia w naszym powiecie. Chce skutecznie korzystać z dostępnych funduszy unijnych, by realizować projekty, które odpowiadają na potrzeby naszej społeczności. Dlatego właśnie zachęca do udziału w wyborach i oddanie swojego głosu na rzecz pozytywnych zmian.

4. Marcin Krupa

Marcin Krupa – lat 39, urodzony w Zamościu od kilku lat mieszkaniec Siedlisk. Żonaty, jedno dziecko. Wykształcenie wyższe. Ukończył Politechnikę Lubelską na wydziale Edukacja Techniczno Informatyczna specjalność elektronika z eksploatacją sieci komputerowych. Wraz z żoną prowadzi małe gospodarstwo rolne. Hasło to Wiara, Rodzina, Własność. Tymi wartościami będzie się kierował pracując na rzecz mieszkańców powiatu.
Reprezentowanie Państwa w radzie powiatu zamojskiego będzie dla niego nobilitacją i ogromnym wyzwaniem.

 

5. Daniel Niderla

Daniel Niderla – 47 lat i wraz z żoną i trójką dzieci mieszka na terenie powiatu zamojskiego, a dokładnie w gminie Zamość. Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa i od wielu lat spełnia się zawodowo biorąc udział w realizacji wielu inwestycji, zarówno na terenie powiatu, jak i całego województwa. Ma nadzieję, że zdobyte dotychczas doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami, finansowanymi zarówno ze środków samorządowych, jak również ze środków Unii Europejskiej pozwoli mu przyczynić się do rozwoju i poprawy atrakcyjności naszego powiatu, a tym samym do poprawy jakości życia jego mieszkańców.

 

6. Anna Kostrzewska-Zwolak

Anna Kostrzewska-Zwolak – szczęśliwa mama 2 synów. Przez całą karierę zawodową związana ze szkolnictwem w Mieście Zamość oraz Gminie Zamość. Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej. Całe swoje życie związana ze społeczeństwem powiatu zamojskiego. W pracy zawodowej zajmuje stanowisko głównej księgowej w ZSP 3, obecnie Centrum Usług Wspólnych w Gminie Zamość. Od wielu lat aktywnie angażuje się w uprawianie kultury sportowej jako sekretarz TREFL Zamość oraz w Fitness Platinum. Motto życiowe CZERPAĆ SZCZĘŚCIE GARŚCIAMI I DAWAĆ RADOŚĆ INNYM.

8. Iwona Jakubiak

Iwona Jakubiak – lat 30, żona Kapitana pracującego w  Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Mama 4-letniego Kubusia oraz 9-cio miesięcznej Laury. Wykształcenie wyższe, ukończyła Akademie Bialską w Białej Podlaskiej  z tytułem inżyniera, na wydziale gospodarka przestrzenna. Ukończyła również liczne kursy z finansów i rachunkowości. Aktualnie właścicielka prężnie działającego biura podatkowego w Wólce Panieńskiej, założonego w 2018 roku. Wraz z dwójką swoich księgowych współpracuje przede wszystkim z kontrahentami z miasta Zamość oraz powiatu zamojskiego. W pracy na co dzień spotyka się i rozmawia z wieloma ludźmi, przez co jest otwarta na pomoc innym, realizacje ich potrzeb, służy radą i pomocą. Jako przedsiębiorca aktywnie oraz rzeczowo wspiera Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Gminie Zamość, mąż jest zasłużonym honorowym dawcą krwi. Kandydując do Rady Powiatu chciałaby mieć swój udział w kształtowaniu miejsca w którym żyje i wychowuje swoje dzieci. Jej życiowym motto jest: „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top