Gmina Stary Zamość. Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Majdan Sitaniecki

28 marca br., tuż przed godz. 20 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku mieszkalnego usytuowanego w miejscowości Majdan Sitaniecki gm. Stary Zamość. Do zdarzenia niezwłocznie skierowano zastępy z JRG Zamość oraz pobliskie OSP.

Po dojeździe pierwszych zastępów z OSP Wierzba oraz Majdan Sitaniecki stwierdzono, że pożarem w całości objęty był drewniany budynek mieszkalny pokryty papą. Nie występowało zagrożenie dla innych budynków. Właściciel samotnie zamieszkujący ten budynek w tym czasie na szczęście w nim nie przebywał. Dyspozytor Zakładu Energetycznego zdalnie odłączył zasilanie elektryczne w całej miejscowości.

Strażacy podjęli działania gaśnicze podając dwa prądy wody, którą uzupełniano z pobliskiego hydrantu. Po dojeździe kolejnych zastępów z JRG Zamość, podano kolejny prąd wody. W trakcie prowadzonych działań ustalono, że wewnątrz budynku znajduje się butla na gaz propan-butan zasilająca kuchenkę gazową. Pożar spowodował uszkodzenie przewodu zasilającego oraz jego intensyfikację. Butlę schładzano prądem wody do chwili wypalenia się gazu, a następnie wyniesiono ją na zewnątrz. Kolejne działania polegały na wprowadzeniu do wnętrza budynku dwóch rot stosownie zabezpieczonych w celu przeszukania pomieszczeń, przeprowadzenia prac rozbiórkowych elementów ścian oraz stropu i dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia.

W działaniach trwających niewiele ponad 3 godziny udział wzięły: 3 zastępy z JRG Zamość oraz OSP Wierzba, Stary Zamość, Majdan Sitaniecki. Spaleniu uległ w całości dach budynku a częściowo jego ściany. Wstępne straty oszacowano na kwotę 80 tys. zł. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

źródło: PSP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top