Zderzenie samochodów na DK 74 w miejscowości Płoskie

W miejscowości Płoskie na DK 74 kierujący toyotą zatrzymał się na skrzyżowaniu, ponieważ zamierzał skręcić w lewo w drogę gminną. Jadący za nim kierujący renault nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył toyoty. Po zderzeniu samochodów 72-letni kierujący toyotą został przewieziony do szpitala. Na szczęście po badaniach mógł wrócić do domu, ponieważ okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń. Apelujemy o skupienie uwagi i ostrożność na drodze.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w miejscowości Płoskie na skrzyżowaniu Drogi Krajowej numer 74 z drogami gminnymi. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu ustalili, że obaj uczestnicy jechali w kierunku Szczebrzeszyna. Kierujący toyotą na skrzyżowaniu zatrzymał się i oczekiwał na możliwość bezpiecznego skrętu w lewo. Wtedy w tył jego pojazdu uderzył jadący za nim kierujący renault.

Po zderzeniu samochodów pomocy medycznej wymagał kierujący renault 72-letni mieszkaniec gminy Zamość. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Po wykonanych tam badaniach mógł wrócić do domu, okazało się bowiem, że poza niegroźnymi dla jego zdrowia potłuczeniami nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Toyotą kierował 35-latek z Zamościa, jemu nic się nie stało. Obaj kierujący byli trzeźwi. Dla 72-latka kolizja zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1050 złotych. Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na powstałe w nich uszkodzenia.

W czasie, gdy w miejscu, gdzie doszło do kolizji pracowali policjanci ustalając szczegóły zdarzenia ruch na krajówce był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Siadając za kierownicę należy być skupionym i dokładnie obserwować, co dzieje się wokół. Chwila nieuwagi, zbyt późna reakcja na nagle pojawiające się na drodze zagrożenie może mieć tragiczne konsekwencje.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top