Zaproszenie na obchody 80. Rocznicy Przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w imieniu własnym jak i współorganizatorów serdecznie zaprasza na uroczyste obchody 80. rocznicy Przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, które odbędą się w naszym regionie.

 

Dnia 11.02.2022 r. (piątek) obchody będą miały miejsce w Biłgoraju. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju o godz. 12:30. Współorganizatorami są: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło Rejonowe Biłgoraj, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

 

Dnia 14.02.2022 r. uroczystości odbędą się w Narolu – początek o godzinie 11:00. Współorganizatorami są: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Podkarpacki, Starosta Lubaczowski – Zenon Swatek, Burmistrz Miasta i Gminy Narol – Grzegorz Dominik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu – Krzysztof Szawara, Jednostka Strzelecka 2033im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie, Gminny Ośrodek Kultury w Narolu, Parafia pw. Narodzenia NMP w Narolu, Rybacka Lokalna Grupa Działania „Roztocze” oraz Nadleśnictwo Narol.

 

Dnia 14.02.2022 r. uroczystości w Hrubieszowie rozpoczną się o godzinie 13:45. Współorganizatorami są; Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło Rejonowe Hrubieszów, Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna.

 

Dnia 14.02.2022 r. uroczystości w Zamościu rozpoczną się od Mszy Świętej w Kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu. Współorganizatorami są: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Zamościu, 3. Zamojski Batalion Zmechanizowany, 25. Batalion Lekkiej Piechoty, Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna. Partnerem obchodów jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

( materiał prasowy, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość )

Komentarze do: “Zaproszenie na obchody 80. Rocznicy Przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową

 1. Ostrzyca

  No okej, ale na plakacie zabrakło jakby daty. Tylu organizatorów i partnerów, a o dacie zapomnieli. A może to zamknięta uroczystość jest?

  Reply
  • Ryszard Puchacz

   Drogi Panie dyrektorze dla znających historię data na plakacie jest zbyteczna. Kto uważnie uczył się historii i ciągle zgłębia swoją historyczną wiedzę nie szuka dat na plakatach. Drogi Panie dyrektorze odnośnie organizatorów i partnerów odsyłam do własnych plakatów. Drogi Panie dyrektorze to nie była zamknięta uroczystość. To Pan Panie drogi dyrektorze z własnego podwórka mówi o zamkniętych uroczystościach. Drogi Panie dyrektorze to Pan sam zamknął się na takie uroczystości we własnym postrzeganiu historii. Dziwi mnie, że w godzinach pracy ma Pan czas na pisanie komentarzy. Proszę popracować nad datami na plakatach, które Pan tworzy. Tyle i tylko tyle drogi Panie dyrektorze.

   Reply
 2. Wiewióra

  Widać w naszej gminie stawia się na kulturę obrazkową. Kto przeczytał. ze zrozumieniem, tekst artykułu dowiedział się gdzie i kiedy będą uroczystości. Mógł w nich uczestniczyć. A przy tym nie musiał szukać wehikułu czasu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top