XV sesja Rady Gminy Zamość: uchwalenie budżetu na 2020 rok, ocena 2019 r. i zmiana zdania w sprawie stanowiska Klubu Radnych ”nie”JEDNOŚĆ

W czwartek, 30 grudnia 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Mokrem odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy Zamość. Podczas sesji Radni podjęli szereg istotnych uchwał, wśród których najważniejszą była uchwała w sprawie ustalenia budżetu Gminy Zamość na rok 2020. Podczas czwartkowej sesji dwoje Radnych wstrzymało się od głosu nad uchwałą budżetową. Byli to radna Halina Szymańska i radny Konrad Kitka.

W punkcie dotyczącym wnioski i zapytania mieszkańców gminy Zamość jeden z przedstawicieli mieszkańców dokonał krótkiej oceny kończącego się roku 2019 . W materiale filmowym wypowiedź od 47.20 minuty.

W punkcie interpelacje i zapytania radnych radna Halina Szymańska złozyła dwie interpelacje oraz jedno zapytanie.

Radny Piotr Koczułap złożył interpelację dotyczącą zmiany stanowiska klubu Radnych ”nie”JEDNOŚĆ. W interpelacji radny wraz z klubem radnych ”nie ”JEDNOŚĆ wyraża sprzeciw wobec stanowiska jakie zostało zaprezentowane podczas XIV sesji Rady Gminy Zamość w listopadzie. Było to stanowisko odczytane przez radnego Tadeusza Kostrubiec a dotyczyło ewentualnej koncepcji przekształcenia szkół samorządowych w szkoły stowarzyszeniowe.

Interpelacje i zapytanie od 5.58 minuty materiału filmowego.

Foto oraz materiał filmowy – UG Zamość

 

Komentarze do: “XV sesja Rady Gminy Zamość: uchwalenie budżetu na 2020 rok, ocena 2019 r. i zmiana zdania w sprawie stanowiska Klubu Radnych ”nie”JEDNOŚĆ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top