Wójt Ryszard Gliwiński podpisał kolejny raz już podpisaną umowę na budowę kanalizacji w Płoskiem

Dnia 26 lutego 2021r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego podpisane zostały umowy o przyznanie pomocy na realizację operacji typu „Gospodarka wodno – ściekowa” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW). Łączna kwota dofinansowania, która trafi do lubelskich gmin to ponad 90 milionów złotych.

Miło nam poinformować, że wśród  gmin, które odebrały tego dnia umowy była również gmina Zamość. Wójt Gminy Ryszard Gliwiński odebrał podpisaną umowę z rąk Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisława Szweda.

Projekt obejmuje budowę kolejnego odcinka sieci wodociągowej w miejscowości Płoskie o długości 2,81 km, wraz z uzbrojeniem (hydranty p. poż, zasuwy). Umożliwi przyłączenie do sieci ok. 50 posesji. Woda do wybudowanej sieci wodociągowej będzie dostarczana z istniejącego ujęcia wody w m. Płoskie. Planowany koszt inwestycji 1 372 629,61 zł, dofinansowanie 710 084,00 zł. Postępowanie przetargowe zostanie rozstrzygnięte w tym roku, a następnie rozpoczną się prace budowlane.

Wójt Ryszard Gliwiński jeszcze w grudniu 2020 roku w trakcie pracy nad budżetem na posiedzeniach komisji zapewniał radnych, że gmina ma podpisaną umowę na budowę wodociągu w miejscowości Płoskie. Zadanie to zostało wpisane do uchwały budżetowej Gminy Zamość na 2021 roku. Radni Rady Gminy Zamość przyjęli budżet z takim zapisem.

O zadaniach na 2021 rok wójt Ryszard Gliwiński poinformował mieszkańców Gminy Zamość w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość nr 9 z grudnia 2020 roku. Wójt zapewnił również o podpisanej umowie na budowę kanalizacji w miejscowości Płoskie.  Tak więc w dniu 26 lutego 2021 r. kolejne podpisanie umowy na budowę kanalizacji w Płoskiem  było zwieńczeniem wizji wójta o podpisanej umowie.

 

Komentarze do: “Wójt Ryszard Gliwiński podpisał kolejny raz już podpisaną umowę na budowę kanalizacji w Płoskiem

  1. Ekspert

    Sprawa jest poważna. Konia z rzędem temu, kto poda racjonalną przyczynę takiego postępowania wójta.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top