Rusza kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii ”Produkt Polski”

Od dziś w mediach pojawią się spoty, plakaty i informacje na temat polskich produktów. Kampania ma zachęcić producentów do umieszczania na towarach znaku, który wskazuje, że produkt pochodzi z Polski.

Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Rolnictwa. Jak informuje resort, coraz więcej konsumentów szuka produktów wytworzonych z naszych krajowych surowców.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wskazał, że zakup polskiej żywności jest elementem patriotyzmu gospodarczego.

– Polskie rolnictwo jest w stanie w sposób absolutnie wystarczający odpowiedzieć na zapotrzebowanie żywnościowe polskiego społeczeństwa. Jest ważne, by Polacy starali się wybierać polską żywność. To bardzo ważny wybór; najlepszy, jakie może się trafić konsumentom. Wybór, który gwarantuje wysoką jakość po rozsądnych cenach. Jest też również najlepiej rozumianym elementem patriotyzmu konsumenckiego – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski.

Logo „Produkt polski” jakie producenci mogą zamieścić na towarach nawiązuje do polskiej flagi i jest łatwo zauważalne na opakowaniu. Aby użyć znaku, produkty muszą być wyprodukowane w 75-ciu procentach z surowców wytworzonych na terenie naszego kraju.

Zasady znakowania Polskiej żywności regulują przepisy wprowadzone w 2017 roku.

źródło: www.radiomaryja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top