Ranking: najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów a na końcu skali znalazła się gmina Zawadzkie w woj. opolskim. Gmina Zamość na 2008 miejscu na 2478 samorządów

Najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów w woj. łódzkim, gdzie łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła poziom 44 tys. zł – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2018 r.

Opublikowany przez GUS wykaz obejmuje 2478 samorządów (od 1 stycznia gmin jest 2477 w związku ze zniesieniem Ostrowic). W zestawieniu wzięto pod uwagę zarówno dochody własne – czyli m.in. wpływy z podatków i opłat oraz udziały w PIT i CIT – ale także subwencję ogólną, dotacje celowe z budżetu państwa, a także środki unijne.

Najbogatszą gminą w województwie lubelskim jest gmina Puchaczów. W ubiegłym roku gminną kasę zasiliło ok. 7 433 tys. zł per capita.

Gmina Zamość w rankingu znalazła się na miejscu 2008. Dochód ogółem w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniósł 5.932 tys. zł.

Miasto Zamość na miejscu 131 z dochodem per capita 6.252 tys. zł.

Najbogatszą gminą na terenie powiatu zamojskiego według danych GUS jest gmina Adamów, która zajęła w rankingu 696 miejsce.

źródło: europarlament.pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top