“Plastikowy pieniądz” NIE dla Gminy Zamość w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił we wtorek plan wsparcia samorządów funduszami z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do rozdysponowania łącznie będzie ponad 12 mld złotych.

Pieniądze mają zostać przeznaczone na wsparcie inwestycji, edukację, cyfryzację, remonty szpitali i najróżniejsze projekty. Jak przekazał szef rządu ponad 6 mld zł już jest na kontach samorządów na realizację poszczególnych programów. Dzisiaj trafią kolejne 4 mld zł.

Mariusz Kamiński zaznaczył, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to wielki strategiczny plan ożywienia gospodarczego, zwłaszcza w Polsce b.

– Wierzę, że ten program będzie przykładem współpracy rządu z samorządem, z burmistrzami, wójtami prezydentami miast. Ważnym elementem tego funduszu, z inicjatywy kierownictwa, jest pomysł, żeby wydzielić specjalny fundusz dla miejscowości popegeerowskich, które były wykluczone infrastrukturalnie. Wyodrębniamy 250 mln zł na wsparcie dla popegeerowskich miejscowości i gmin, których jest kilkaset w Polsce. To będą środki przeznaczone na rozbudowę infrastruktury czy inne projekty – przekazał szef MSWiA.

Kolejny zastrzyk pieniędzy z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozwoli zrealizować kolejne ważne lokalne inwestycje. Do tej pory do woj. lubelskiego trafiło ponad 740 mln złotych.

W ramach drugiego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostaną zrealizowane kolejne inwestycje na terenie wójewództwa lubelskiego.
Pełna lista zadań sfinansowanych z części konkursowej dla województwa lubelskiego 👉 bit.ly/3ox7g6a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top