Tragiczny finał pożaru w Wólce Wieprzeckiej

4 grudnia po godz. 2 w nocy strażacy zostali zadysponowani do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Wólka Wieprzecka w gminie Zamość. Niestety w trakcie prowadzonych działań strażacy odnaleźli zwęglone ciało 51 letniego mężczyzny. Kolejna z oparzeniami rąk i twarzy trafił do szpitala.
Ogniem objęty był dach drewnianego budynku, płomienie wydobywał się z pomieszczeń mieszkalnych budynku. Przed przybyciem straży pożarnych sąsiedzi udzielili pomocy drugiemu mężczyźnie który opuścił zagrożony budynek. Z uwagi na rozwój pożaru drugiego mężczyzny nie dało się uratować. Dyspozytor Zakładu Energetycznego odłączył prąd w całej miejscowości, co pozwoliło podjąć działania gaśnicze przez przybyłych strażaków z OSP Kosobudy.
Po dojeździe kolejnych pojazdów, strażacy zabezpieczeni w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do płonącego budynku. Podczas przeszukiwań w łóżku odnaleźli zwęglone ciało. Dalsze działania polegały na oddymianiu pomieszczeń, dogaszaniu oraz prowadzeniu prac rozbiórkowych. Przypuszczamy że przyczyną tego pożaru było urządzenie ogrzewcze (piec kaflowy) w obrębie którego były największe wypalenia. Spaleniu uległ strop oraz dach budynku drewnianego.
W działaniach trwających ponad 6 godzin wzięło udział 9 pojazdów: 5 PSP, 4 pojazdy z OSP: Kosobudy, Obrocz, Mokre i Białowola oraz Pogotowie Energetyczne, policja i prokurator.
źródło: straz.zamosc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top