Nie wszystkie media mogą filmować zebrania w Gminie Zamość – kto za tym stoi?

Zgodnie z naszą zapowiedzą poniżej prezentujemy materiał filmowy z zebrania wiejskiego w miejscowości Zawada, które odbyło się w dniu 12 sierpnia 2018 roku w sprawie przyjęcia uchwały o wykorzystaniu środków z funduszu sołeckiego. Jak wcześniej już informowaliśmy podczas zebrania doszło do sytuacji, w której w naszej ocenie sołtys Sylwester Dobromilski w sposób niezgodny z prawem chciał poddać pod głosowanie głos z sali odnośnie filmowania zebrania wiejskiego.

A jak to widzą eksperci o tym napiszemy wkrótce. Na stronie fundusze sołeckie autor jednego z artykułów w przedmowie do opinii prawnej napisał:

” Coraz częściej mieszkańcy i mieszkanki chcą nie tylko brać udział w zebraniach wiejskich czy posiedzeniach rad osiedli, ale również rejestrować te spotkania by z innymi dzielić się wiedzą co się dzieje w ich miejscowościach, wsiach i osiedlach. Zdarza się, że chcąc filmować przebieg zebrania natrafiają na opór władz oraz niektórych mieszkańców, którzy nie zdają sobie sprawy, że uczestnictwo w zebraniu wiejskim jest faktycznym sprawowaniem funkcji publicznych”.

Nie każdy może uczestniczyć w zebraniu wiejskim i dlatego chcemy  aby każdy mieszkaniec nie tylko Zawady ale również innych miejscowości mógł obejrzeć co dzieje się w sołectwach Gminy Zamość. Opór z jakim się spotykamy świadczy o nie równym traktowaniu mediów. Inne media mogą filmować wszystko za co płaci im gmina. O czym to świadczy pozostawiamy do oceny mieszkańców.

Materiał filmowy z zebrania wiejskiego w miejscowości Zawada poniżej i pozostawiamy do oceny zachowanie sołtysa Sylwestra Dobromilskiego mieszkańcom Zawady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top