Lubelscy terytorialsi wsparli akcję „Rowerem po życie”

Plutonowy Paweł Janowiak, żołnierz 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim rowerem przemierza Polskę, aby zebrać środki na operację i rehabilitację swojego rocznego synka Jasia, chorego na nowotwór kości. Potrzeba aż 1,5 miliona złotych. W piątek dzielny tata-żołnierz przybył do Lublina i odwiedził m.in. lubelskich terytorialsów.

Plutonowy Paweł Janowiak wraz ze swoim kolegą Łukaszem Ziółkowskim wyruszyli rowerami 6 października 2023 r. z Warmii do Ustrzyk Dolnych w Bieszczadach. Głównym celem tej niezwykłej podróży jest uzbieranie kwoty aż 1,5 mln złotych. Tyle potrzeba do przeprowadzenia operacji u rocznego Jasia, który zmaga się z chorobą nowotworową kości piszczelowej. Liczy się każda złotówka, a pomóc może każdy.

Okazję by wesprzeć akcję mieli już żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W piątek, 27 października br. terytorialsi gościli tatę-żołnierza w koszarach na Majdanku w Lublinie. Żołnierze przekazali zebrane pieniądze, a także ufundowane przez dowódcę brygady ryngraf oraz brygadowe pamiątki, które zostaną zlicytowane na aukcji, z której środki zasilą główny cel akcji.

Do tej pory żołnierze na rowerach odwiedzili takie miasta jak m. in. Olsztyn, Nidzica, Mława, Serock, Legionowo, Warszawa, Piaseczno oraz Lublin. Dalej ich trasa będzie prowadzić przez Kraśnik, Łańcut i Przemyśl. Zakończenie akcji planowane jest na 14 listopada 2023 r. w Ustrzykach Górnych.

Dotychczas w akcji „Rowerem po życie” udało się zebrać blisko 170 tysięcy złotych. Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć leczenie Jasia Janowiaka mogą dokonywać wpłat na specjalnie utworzoną zbiórkę na stronie internetowej fundacji siepomaga.pl – https://www.siepomaga.pl/rowerem-po-zycie

kpt. MARTA GABOREK

OFICER PRASOWY

2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top