Gmina Zamość. Pijany wjechał w ogrodzenie

Nietrzeźwy 26-latek kierując audi w Pniówku stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. W organizmie miał prawie promil. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

O zdarzeniu drogowym w Pniówku dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony w nocy z piątku na sobotę tuż przed godziną 23:30. Zgłaszający powiadomił, że samochód osobowy wjechał w ogrodzenie, uszkodziły również rosnące na posesji drzewo oraz stojącą w pasie drogi tabliczkę informacyjną z numerem domu. Po uderzeniu w ogrodzenie osoby wysiadły z pojazdu i pieszo oddaliły się z miejsca.

Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów, którzy szybko ustalili dane właściciela pojazdu. Był nim 26-letni mieszkaniec gminy Łabunie. Mężczyzna został wylegitymowany przez patrol około 300 metrów od zdarzenia, byli z nim dwaj jego koledzy.

26-latek wraz z kolegami w wieku 24 i 25 lat zostali przewiezieni do komendy celem wykonania dalszych czynności. Mundurowi ustalili wstępnie, że audi kierował 26-latek. Przewoził dwóch kolegów. Jadąc przez Pniówek w kierunku miejscowości Rachodoszcze stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na pobocze, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji. Po zdarzeniu w obawie przed odpowiedzialnością kierowca i pasażerowie postanowili oddalić się z miejsca zabierając ze sobą tablice rejestracyjne audi.

Na szczęście mieszkańcom gminy Łabunie w wyniku kolizji nic się nie stało. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący audi 26-latek w organizmie miał blisko promil alkoholu. Nietrzeźwy był również jeden z pasażerów. 26-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat wiezienia, utratę prawa jazdy oraz obowiązek wpłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top