Bezpieczny plac zabaw z fotela w gabinecie Wójta Ryszarda Gliwińskiego [ aktualizacja ]

Kolejny raz dostalismy sygnał od mieszkanki Sitańca o niebezpiecznych elementach  na placu zabaw w Sitańcu. Wystające ostre krawędzie ogrodzenia są niebezpieczne dla dzieci. Bez problemu na plac zabaw mogą dostać się bezpańskie psy lub dzikie zwierzęta. Wójt Ryszard Gliwiński po  poprzednim zgłoszeniu odpowiadział, że ”plac jest bezpieczny i można go dalej udostępniać Mieszkańcom”. Plac zabaw był w podobnym stanie. Jesteśmy innego zdania i pytamy – do jakiej tragedii ma dojść aby wójt zrozumiał, że plac zabaw dla dzieci w Sitańcu jest niebezpieczny dla użytkowników ?.

Jaką opinie tym razem będzie miał wójt dowiemy się po udzieleniu odpowiedzi na nasze zapytanie o czym poinformujemy w aktualizacji.

Odpowiedź wójta Ryszarda Gliwińskiego na zapytanie redakcji w tej sprawie.

W odpowiedzi na zapytanie prasowe – cytat „czy plac zabaw dla dzieci w miejscowości Sitaniec jest bezpieczny?”, przesłane wraz ze zdjęciem pocztą e-mail w dniu 19.12.2020r (sobota) godz. 20.17 przekazuję poniższą informacje.

Przesłane zdjęcie zostało wykonane w dniu 19.12.2020r (sobota) o godz. 11.54. Uszkodzone przęsło ogrodzenia zostało w dniu dzisiejszym (21.12.2020r o godz.8.50) wymienione. W załączeniu przesyłam zdjęcie. Stan techniczny placu zabaw w Sitańcu (na osiedlu przy cmentarzu) jest regularnie (ale nie codziennie) sprawdzany przez gminne służby. W trakcie poprzedniej wizyty na nim w dniu 18.12.2020r (piątek, w godz. porannych) przęsło nie było uszkodzone. Okolice placu zabaw są pod „szczególnym” (ale nie codziennym) nadzorem służb ze względu na sąsiadujący z nim sklep. Nie ma widocznych uszkodzeń znajdujących się na placu zabaw urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top