Zebranie w Borowinie Sitanieckiej. Recepta sołtysa Michała Budzyńskiego na dociekliwego mieszkańca to policja [ V I D E O ]

W dniu 25 wrzesnia 2020 roku w Borowinie Sitanieckiej odbyło się zebranie wiejskie dotyczące wykorzystania środków funduszu sołeckiego na 2021 rok.

W zebraniu uczestniczył wójt Ryszard Gliwiński, Konrad Dziuba Z – ca Dyrektora d/s administracyjno społecznych oraz Przewodniczący Rady Gminy Zamość Wojciech Suchowicz.

Zebranie otworzył i prowadził sołtys Michał Budzyński. Przypominamy, że sołtys Michał Budzyński jest radnym Rady Gminy Zamość wybranym z listy wyborczej KWW Ryszarda Gliwińskiego.

Zebranie od samego początku przebiegało w nerwowej atmosferze. Jeden z mieszkańców zwrócił sołtysowi uwagę na brak maski. Dociekliwy mieszkaniec chciał uzyskać odpowiedź od wójta w sprawie wykopanych dołów, wody płynacej drogą oraz wjazdu na posesję.

W zebraniu uczestniczyło 17 mieszkańców Borowiny Sitanieckiej natomiast uprawnionych do udziału w zebraniu było 478 mieszkańców.

W głosowaniu nad wnioskami wzieło udział 15 osób. Jeden z mieszkańców opóścił zebranie i jeden mieszkaniec nie uczestniczył w głosowaniu.

Za wnioskiem sołtysa do funduszu sołeckiego głosowało 14 mieszkańców. Jedna osoba się wstrzymała.

Wykonanie ogrodzenia terenu szkoły od strony wschodniej oraz zakup lamp energooszczędnych to wniosek do funduszu sołeckiego.

Jako najważniejsze zadanie do budżetu Gminy Zamość na 2021 rok ponownie zgłoszono przebudowę drogi gminnej.

Przypominamy, że w 2018 roku  w większości te same osoby opowiedziały się przeciwko przebudowie tej samej drogi gminnej. Wtedy były realne szanse na uzyskanie dofinansowania z Fuduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku.

W trakcie zebrania padło kilka trudnych pytań do wójta Ryszarda Gliwińskiego.

O powielanych wnioskach do Funduszu Dróg Samorządowych i utraconych środkach na dofinansowanie budowy dróg gminnych  w materiale filmowym poniżej:

 

Komentarze do: “Zebranie w Borowinie Sitanieckiej. Recepta sołtysa Michała Budzyńskiego na dociekliwego mieszkańca to policja [ V I D E O ]

 1. Mieszkaniec

  A dlaczego to jaśnie panujacy nie pozwolił zabrać głosu Pani Dyrektor. Czyżby obawiał się, że mieszkańcy dowiedzą się prawdy.

  Reply
 2. Humorysta

  PROKOLANT – sołtysie proszę powiedzieć z jakiego słownika to wyraz. Nawet w słowniku wyrazów obcych takiego słowa nie ma. Proszę to opatentować.

  Reply
 3. Emigrant

  To jakś patologia nie dla drogi bo z działek zabiorą, nie dla gazu bo komuś przez działkę będą kopać ale najlepsze jest to nie dla światłowodu . Chodzi o wyrażenie zgody na wejście na działkę w celu podwieszenia przewodu na słupach energetycznych. Też nie bo wejdą na działkę. A i jeszcze RODO obowiazuje słupy. Ludzie opamiętajcie się bo cała Polska z was się śmieje nie tylko z sołtysa. A ten krzykacz z końcówki filmu to chyba granatem od pługa oderwany.

  Reply
 4. Humorysta

  To kto na tym zebraniu decyduje kto może zabrać głos? Wójt czy sołtys. Ludzie obudźcie się. Miejscie troszeczkę szacunku sami do siebie. Przyszliście na zebranie jak stado baranów. Zebranie nie polega na przytakiwaniu. Miejscie odrobinę honoru. To sołtys prowadzi zebranie a nie wójt. To sołtys decyduje kto zabiera głos a nie wójt. Jeżeli dwóch mieszkańców zabiera głos w słusznej sprawie jak nie macie własnego zdania to nie przeszkadzajcie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top