Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Borowinie Sitanieckiej oraz ocena poprzedniej kadencji jako wielki sukces [ video ]

W dniu 21 stycznia 2019 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze w miejscowości Borowina Sitaniecka. Michał Budzyński przez kolejne 5 lat będzie sołtysem w Borowinie Sitanieckiej. Zdecydowali tak mieszkańcy zebrani na zebraniu wiejskim. Za powierzeniem  tej funkcji zagłosowało 73 mieszkańców, przeciw 1 głos. Urzędujący sołtys nie miała żadnego kontrkandydata. Sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej  za lata 2015 – 2019 sołtys ocenił jako wielki sukces kadencji. Jak na żadnym innym zebraniu tu wręczono najwięcej pisemnych podziękowań. Sprawozdanie z prac sołtysa i rady sołeckiej razem z wręczeniem pisemnych podziękowań zajęło prelegentowi aż 5 minut i można to zobaczyć pomiędzy 15 a 20 minutą nagrania. Po wystąpieniu sołtys przez nielicznych uczestników zebrania został nagrodzony brawami. W zebraniu uczestniczył wójt Ryszard Gliwiński, który jak na każdym innym zebraniu w trakcie swoich wystąpień zwrócił uwagę na bardzo trudną sytuację finansową w gminnym szkolnictwie. W zebraniu uczestniczył również Przewodniczący Rady Gminy Zamość radny Wojciech Suchowicz oraz Konrad Dziuba radny Powiatu Zamojskiego.

Materiał video z zebrania wiejskiego w Borowinie Sitanieckiej:

Komentarze do: “Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Borowinie Sitanieckiej oraz ocena poprzedniej kadencji jako wielki sukces [ video ]

 1. Wiewióra

  Nie tylko w Borowinie wybrano sołtysa, który nie ma zielonego pojęcia. Chociaż przy kolejnej kadencji może już jakieś, przynajmniej blade, pojęcie ma… Takich przypadków jest więcej. Ignorancja, brak wiedzy i kompetencji do sprawowania tej funkcji jest powszechnie rozpowszechniona wśród sołtysów i mieszkańców Gminy Zamość. To efekty prowadzonej przez wójta edukacji samorządowej.. Czy ten wielki sukces to ma być promowanie bylejakości?

  Reply
 2. Reginis

  Mnie się te wybory skojarzyły z wyborem tzw. trójek klasowych, gdzie wszyscy są zadowoleni, że ktokolwiek się zgłosił i biją brawo. Przy takim podejściu mieszkańców i przy aprobacie na taki cyrk Wójta, to faktycznie nie ma co liczyć na wyjście naszej Gminy z zaścianka. Może to jest pomysł władz na biznes bo już niedługo będą przyjeżdżać wycieczki ze świata aby zobaczyć żywy skansen.

  Reply
 3. Wróg Publiczny

  Taki stan rzeczy będzie miał ciąg dalszy, dopóki forma wyborow sołtysów się nie zmieni. Uważam, że w dobie XXI wieku praktyki ,stosowane przez „władze” w kwestii wyborów sołtysów sprawiają, że nasze sołectwa (region) stają się skansenem… Moim zdaniem wybory odbywające sie podczas zebrań wiejskich to jest już zgniły projekt a sołtys to już nie jest raczej osoba kojarzona z panem w kufajce, bereciku i gumofilcach odpowiedzialnym za zbieranie podatków. Sołtys to coś więcej. To osoba mająca duże możliwości. Atmosfera panująca na zebraniach wiejskich sprawia, że jednak mieszkańcy o wyższej świadomości społecznej nie chcą brać w nich udziału. Odór alkoholu, chamskie odzywki i przekrzykiwanie się a także cynizm, obłuda i hipokryzja to nie są raczej czynniki podnoszące frekwencję oraz zachęcające kompetentnych kandydatów do brania udziału w tym przedstawieniu. Z tad w wielu sołectwach znowu będziemy mieli przedstawicieli bez wiedzy i wyobraźni, nie znających podstaw funkcjonowania nowoczesnego państwa, a których mentalność pozostała jeszcze w latach 80′ ubiegłego wieku.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top