Wniosek o rentę specjalną dla dziecka zamordowanej komornik

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o przyznanie renty specjalnej dla syna zabitej na służbie komornik Ewy Kochańskiej. Tragiczna śmierć funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków to wstrząsające zdarzenie, które spotkało się z natychmiastową reakcją Ministerstwa Sprawiedliwości.
Minister Zbigniew Ziobro złożył rodzinie i bliskim zamordowanej pani komornik wyrazy najgłębszego współczucia. Ewa Kochańska w piątek 18 listopada br. została zaatakowana nożem w Kancelarii Komorniczej przy Sądzie Rejonowym w Łukowie. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń po przewiezieniu do szpitala.
Poza wnioskiem o przyznanie renty specjalnej rodzina Ewy Kochańskiej zostanie objęta pomocą ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Pozostają one w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości i służą zapewnieniu wsparcia ofiarom przestępstw i ich bliskim
– Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego tej zbrodni – zapewnił Zbigniew Ziobro natychmiast po otrzymaniu wiadomości o piątkowej tragedii.
Atak na funkcjonariusza publicznego w czasie pełnienia służby uderza w podstawy ładu Rzeczypospolitej. Wymaga więc zdecydowanej reakcji wymiaru sprawiedliwości. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem służbowym Prokuratora Krajowego. Już w piątek wystąpił o to wiceminister Marcin Warchoł. Sprawca został zatrzymany i grozi mu kara dożywotnie
go więzienia.
Bezpieczeństwo funkcjonariuszy publicznych jest priorytetem Ministerstwa Sprawiedliwości. Służą temu wprowadzane z inicjatywy resortu regulacje ustawowe. To m.in. uchwalone niedawno przez Sejm nowe przepisy Kodeksu karnego, które wzmacniają ochronę zdrowia i życia funkcjonariuszy publicznych.

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top