Szkoła Podstawowa w Wysokiem w ogólnopolskiej kampanii BohaterON

Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej BohaterON była przeprowadzona w Szkole Podstawowej im. Edwarda Kasprzysiaka w Wysokiem. Projekt był realizowany w październiku 2022 roku. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klas 7-8. Łącznie 40 osób. Zajęcia miały na celu budowanie narodowej świadomości o ludziach, którzy 78 lat temu poświęcili swoją młodość, zdrowie a nawet nierzadko również życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.
W ramach działań przeprowadzono pięć zajęć o tematyce Powstania Warszawskiego. Na lekcjach oglądaliśmy projekcje dokumentalne poświęcone Bohaterom, filmy z serii Historia bez cenzury, czytaliśmy pamiętniki oraz biografie Powstańców.
Młodzież z wielką uwagą słuchała informacji na temat powstania, interesowała się dalszymi losami Powstańców, z wielkim wzruszeniem oglądaliśmy film Miasto 44, a piosenki powstańcze długo jeszcze pobrzmiewały na korytarzu szkolnym. Podsumowaniem zajęć było zredagowanie życzeń i przesłanie ich Powstańcom.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie, ponieważ był to dla nas swoisty hołd oddany Bohaterom – Powstańcom!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysokiem
https://dumnizpowstancow.pl/mapa?id=97842d04-28b7-490a-9231-8651f1191ab2

źródło: spwysokie.szkolnastrona.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top