Podziękowania po pożarze w Puszczy Solskiej

W dniu 26 maja 2026 r. w Łukowej, powiat biłgorajski zorganizowano Powiatowy Dzień Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyli strażacy z całego kraju, przedstawiciele służb oraz administracji rządowej. W programie miało miejsce także wręczenie podziękowań za udział dla osób i służb uczestniczących w działaniach ratowniczo – gaśniczych podczas pożaru Puszczy Solskiej. Podczas uroczystości wielokrotnie podkreślano, że skala pożaru wymagała ogromnego wysiłku i pełnej mobilizacji służb. W walce z żywiołem udział brali także ratownicy z terenu naszej Gminy tj. OSP/KSRG Białowola i Mokre.
Pamiątkowy ryngraf z podziękowaniem za zaangażowanie w działania podczas akcji gaśniczej Jednostki OSP Białowola z rąk Komendanta Głównego PSP nadbryg. Wojciecha Kruczka odebrał Druh Grzegorz Pupiec, który w dniach 5-6 maja br. wraz z zastępem ratowników OSP Białowola brał udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie Puszczy Solskiej.

źródło: UG Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top