Sitaniec Wolica. Zebranie Wiejskie w celu rozdysponowania środków w ramach funduszu sołeckiego

W dniu 26 sierpnia 2021 roku zebraniem wiejskim w sołectwie Sitanic Wolica rozpoczęty został cykl zebrań wiejskich w sprawie funduszu sołeckiego.

W zebraniu wiejskim sołectwa Sitaniec Wolica uczestniczyło 9 mieszkańców na 716 uprawnionych do udziału w podjęciu decyzji o wydatkowaniu 48 501,80 zł środków funduszu sołeckiego. Tak więc o podziale środków funduszu sołeckiego zdecydowało 9 mieszkańców w tym sołtys i dwóch radnych Rady Gminy Zamość.

Uczestnicy zebrania złożyli dwa wnioski. Pierwszy wniosek został złożony w imieniu 15 mieszkańców przez Henryka Łukaszczuka. Drugi wniosek złożyła sołtys Paulina Bełz.

Wniosek Henryka Łukaszczuka dotyczył przebudowy drogi gminnej w zakresie budowy chodnika na całą kwotę funduszu sołeckiego. Natomiast wniosek sołtyski również dotyczył przebudowy drogi gminnej w zakresie budowy chodnika na kwotę 43 501,80 zł oraz 5 000 zł na remont świetlicy wiejskiej w Sitańcu.

W głosowaniu wniosek Henryka Łukaszczuka uzyskał akceptację 8 osób natomiast za drugim wnioskiem  zagłosowała sołtys Paulina Bełz.

W zebraniu uczestniczył wójt Ryszard Gliwiński.

Relacja filmowa z zebrania jest dostępna na profilu Facebook pod linkiem https://www.facebook.com/352943981711842/videos/300695545160960.

 

Komentarze do: “Sitaniec Wolica. Zebranie Wiejskie w celu rozdysponowania środków w ramach funduszu sołeckiego

  1. Też Mieszkaniec

    Czyli wieloletnia startegia władz gminy co do integracji i pobudzania mieszkańców do aktywności w sprawy sołectwa i gminne poszła sobie w las? Ciekawe dlaczego wydawanie kasy na lepienie pierogów, altanki, siłownie nie przekłada się na zaangażowanie społecznosci w sprawy gminy? A może jednak te działania nie uwzględniają woli ludu? A może myślenie, że władza wie lepiej i władza jest super nie jest drogą do sukcesu? A może ograniczanie zgłaszania projektów poprzez wymuszanie zbierania 15 podpisów pod projektem jest ograniczaniem aktywności?

    Reply
  2. lex

    9 osób z 716 uprawnionych to 1,25% .Szacunek Wójcie ,systematyczne niszczenie inicjatyw na poziomie sołectwa tak się kończy .Jak powiedział kiedyś pewien minister ? „c..j, dupa i kamieni kupa .Taka gmina .

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top