Rejestr zawartych umów przez Urząd Gminy Zamość i Gminne Jednostki Organizacyjne

Urząd Gminy Zamość opublikował w BIP rejestr umów za miesiąc styczeń 2017 roku. Każdy mieszkaniec może sprawdzić na co  wydawane są nasze publiczne pieniądze. Publikowanie rejestru umów nie jest obowiązkowe, ale jest taka możliwość. Celem tego etapu jest doprowadzenie do tego, aby rejestr umów był dostępny dla każdego bez żadnych przeszkód. 

Systematyczne publikowanie stale aktualnego rejestru umów w Biuletynie Informacji Publicznej wpływa na jakość debaty publicznej, ponieważ zainteresowany obywatel może w każdym przypadku sprawdzać oraz odnosić się do konkretnych wydatków instytucji publicznej. Pozwala to również na uniknięcie w wielu przypadkach wątpliwości co do racjonalności wydatków oraz ich wysokości.

Wiedząc o tym, że każdy wydatek jest jawny i może zostać krytycznie oceniony decydent bardzo dba o to, aby zapłacona kwota zapewniała dobrą jakość za dobrą cenę. To oczywista oszczędność i ochrona przed nieprawidłowościami.

Widząc jak pieniądze są wydawane i co ile kosztuje możemy się z tego uczyć. Niektórzy porównują ceny pomiędzy gminami i tak zaczyna się wspólne myślenie o tym jak wydać pieniądze najlepiej.

Skromność nie pozwala nam napisać dzięki komu mamy w Gminie Zamość publiczny rejestr zawartych umów.

Zapraszamy do lektury.

Rejestr zawartych umów przez Gminę Zamość.

rej1rej 1a

Rejestr umów zawartych przez Centrum Usług Wspólnych.

rej 2rej 2a

Rejestr umów zawartych przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

Rej 4 GZOK

Rejestr umów zawartych przez Gminny Zakład Obsługi Komunalnej Gminy Zamość.

rej3

Rejestr umów zawartych przez Bibliotekę Gminną.

rej 5 bibloteka

Źródło rejestrów: BIP Gminy Zamość

redakcja

 

Komentarze do: “Rejestr zawartych umów przez Urząd Gminy Zamość i Gminne Jednostki Organizacyjne

 1. ooo

  Świetna robota Panowie 😉 Efekty waszej pracy są już zauważalne. Publikacje umów na stronie BIP, porządek na sesjach Rady Gminy, dodatkowo niektórzy urzędnicy i kierownicy z Gminy wzięli się do intensywniejszej roboty, pomijając już fakt,że chodzą poprzestraszani bojąc się nawet własnego cienia (a myślę,że mają czego)… O zmiany na terenie Gminiy nie będzie łatwo gdyż społeczeństwo jest zmanipulowane i pełne bojaźni, jednak jak pokazuje powyższy przykład,można włodarzy i ich podwładnych zmusić do bardziej wzmożonej pracy 😉

  Reply
  • redakcja Post author

   Rejestr umów uważamy za sukces nie tylko nasz ale również Wójta, który z oporami ale pozytywnie rozpatrzył wniosek. Żadna gmina wiejska w tej części województwa nie ma rejestru. A co chodzi o chodnik to już jest odśnieżony.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top