Premier odwiedził Godziszów – gminę , w której padł rekord poparcia dla PiS!

Premier Mateusz Morawiecki przebywał dziś z wizytą w województwie lubelskim. Odwiedził m.in. Godziszów – gminę w której padł rekord poparcia dla PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Prawo i Sprawiedliwość poparło tam prawie 90% mieszkańców.

Premier Mateusz Morawiecki przebywał dziś z wizytą w województwie lubelskim. Odwiedził m.in. Godziszów – gminę w której padł rekord poparcia dla PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych. Prawo i Sprawiedliwość poparło tam prawie 90% mieszkańców.

– Jest to dla mnie wyjątkowy zaszczyt tutaj móc spotkać się z państwem, bo w Polsce mówi się, że są teraz takie dwa rekordy wysokości. Pierwszy to wysokość naszego najwyższego szczytu w Tatrach – Rys, to wiadomo od dawna i wysokość głosów oddanych na Prawo i Sprawiedliwość w Godziszowie – mówił Mateusz Morawiecki, dziękując mieszkańców tej gminy za rekordowe poparcie PiS.

– Wynik ostatnich wyborów to wielkie zobowiązanie, żeby nasze programy, do których się zobowiązaliśmy realizować. Mamy u schyłku 2019 roku zupełnie inną Polskę niż 4-5 lat temu. Wiele się zmieniło na lepsze, a jeszcze chcemy działać dalej – mówił w Godziszowie premier Morawiecki.

Jak stwierdził, mieszkańcy Godziszowa, wyznają trzy wartości ważne dla obozu Zjednoczonej Prawicy: rodzina, praca i tradycja.

Wskazywał też na bezapelacyjne sukcesy rządu, takie jak skuteczna walka z mafiami VATowskimi:

– Wszystkie nasze programy prorodzinne, #Rodzina500plus, #300dlaUcznia, #DrogiLokalne, programy rozwojowe, 10mld zł więcej na subwencję oświatową były możliwe dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, co przyznaje KE i Bank Światowy – mówił premier.

– Jesteśmy formacją, która ten dziurawy od lat system podatkowy dzisiaj skutecznie naprawiła i przekazaliśmy te pieniądze na cele społeczne, dla ludzi, dla wszystkich, którzy są w potrzebie. To wielka zdobycz, którą będziemy chcieli utrzymać i kontynuować – zapewniał Mateusz Morawiecki.

Premier przedstawiał także plany rządu na nadchodzące miesiące, mówił m.in. o małym ZUSie, zryczałtowanym PIT czy wprowadzeniu nowego modelu podatkowego dla firm – tzw. estońskiego CIT-u.

– Chciałbym, żeby to pragnienie wielkiej, dostatniej i szczęśliwej Polski zagościło na trwałe w naszych domach, żeby było drogowskazem i latarnią dla wszystkich polityków. I taką latarnią dla naszego rządu na pewno będzie. Niech żyje Polska! – zakończył premier Morawiecki.

Wcześniej Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości wręczenia stypendiów im. Lecha i Marii Kaczyńskich, które odbyło się w Janowie Lubelskim.

źródło: telewizjarepublika.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top