Wojewoda gościł w Żółkiewce i Wysokiem

W woj. lubelskim trwają spotkania wojewody i parlamentarzystów PiS z mieszkańcami. W niedzielę Przemysław Czarnek gościł w Żółkiewce i Wysokiem, gdzie przedstawiał dokonania rządu premier Beaty Szydło z ostatnich dwóch lat.

Zainteresowanie mieszkańców regionu spotkaniami, na których pojawia się wojewoda i parlamentarzyści jest spore. W Żółkiewce (pow. krasnostawski) zjawiło się kilkadziesiąt osób.  Jeszcze większa frekwencja była w Wysokiem (pow. lubelski), gdzie sala pękała w szwach a wojewodzie Czarnkowi towarzyszyli poseł na Sejm RP Sylwester Tułajew, dyrektor lubelskiego oddziału KRUS Zdzisław Antoń, wójt gminy Wysokie Anna Wojtas oraz Marek Wojciechowski, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Podczas obu spotkań wojewoda Czarnek mówił o bieżących działaniach rządu Prawa i Sprawiedliwości, m.in. pracach na drodze ekspresowej S17. Wojewoda zaznaczył, że finał budowy trasy ekspresowej z Lublina do Warszawy spodziewany jest jesienią 2019 roku.  Podkreślił też, że wielokrotnie zabiegał i nadal będzie to robił o zwiększenie środków z programu infrastruktury gminnej i powiatowej, bo chce, jak zaznaczył, „zmienić sposób traktowania Polski Wschodniej”. Na spotkaniach była też mowa o  infrastrukturze kolejowej. W tym kontekście wojewoda wspomniał np.  o modernizacji linii kolejowej Lublin-Stalowa Wola-Rozwadów.

Nie zabrakło omówienia programu rządowego Rodzina 500+. To inicjatywa, która zdaniem wojewody nie tylko poprawia warunki życia, niweluje poziom ubóstwa, ale i przyczynia się do zwiększenia dzietności. Przemysław Czarnek zaznaczył, że tylko na polską wieś, do polskich rodzin z tego programu  trafiło już 900 mln zł.

Wojewoda mówił też o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Podkreślił, że w ciągu dwóch lat do OSP w woj. lubelskim trafiło o 1,2 mln złotych więcej niż w ubiegłych latach. Zdaniem wojewody OSP to  gwarancja naszego bezpieczeństwa. – Rola OSP jest doceniana przez rząd, bo to jest też nośnik polskości, tradycji, obyczajów, kultury. Nie ma świąt religijnych i patriotycznych na wsi bez OSP  – zaznaczył Czarnek.

Podczas spotkań z mieszkańcami była też mowa o sieci szpitali. Wojewoda podkreślił, że w tej ustawie najważniejszy jest pacjent. – To właśnie on zasługuje na pełną i natychmiastową opiekę medyczną – podkreślił Czarnek i dodał, że ustawa po blisko miesiącu od jej wprowadzenia funkcjonuje dobrze.

Źródło: http://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/wojewoda-go%C5%9Bci%C5%82-w-%C5%BC%C3%B3%C5%82kiewce-i-wysokiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top