Będzie dotacja do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków w Gminie Adamów

Wójt Gminy Adamów zachęca mieszkańców do skorzystania z dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wysokość dofinansowania będzie uzależniona od liczby  złożonych deklaracji uczestnictwa w projekcie.

Aby otrzymać dotację należy złożyć deklarację uczestnictwa  w terminie do  31 stycznia 2023 r. osobiście w Urzędzie Gminy Adamów lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: poczta@adamow.gmina.pl

Złożone deklaracje posłużą określeniu wysokości dofinansowania przypadającej na gospodarstwo domowe. Po określeniu kwoty dotacji Rada Gminy podejmie uchwałę zatwierdzającą regulamin udzielania i rozliczania dotacji celowej i zostanie przeprowadzony nabór wniosków kwalifikujących do otrzymania dotacji.

 

Deklaracja przystąpienia do projektu polegającego na udzieleniu dotacji celowej na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Adamów.pdf

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest wygodną wygodną i doskonałą alternatywą dla szamba. Co prawda wybudowanie szamba kosztuje mniej niż zamontowanie oczyszczalni, ale jego eksploatacja jest znacznie droższa niż przydomowej oczyszczalni ścieków. Opłacalność inwestycji w przydomową oczyszczalnię ścieków należy rozpatrywać na przestrzeni lat. Inwestycja zwraca się dopiero po kilku latach, ale później jej obsługa generuje minimalne koszty.

źródło: UG Adamów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top