Poseł Ćwik zawiadomił prokuraturę w związku z wypowiedzią prezydenta Wnuka

W dniu 05 lutego 2024 roku na zorganizowanej konferencji prasowej poseł S. Ćwik poinformował media, że złożył do Prokuratury Rejonowej w Zamościu zawiadomienie o o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka .

” Jeśli prezydent Andrzej Wnuk był szantażowany przez prokuraturę to jest to niewyobrażalny skandal.
A jeśli prezydent Andrzej Wnuk bezpodstawnie pomawia prokuraturę a tym samym państwo polskie o stosowanie szantażu wobec Niego to takie działanie wyklucza polityka z życia publicznego  ”. To krótkie oświadczenie posła S. Ćwika w sprawie złożonego zawiadomienia w prokuraturze.
Zawiadomienie dotyczy wypowiedzi prezydenta Wnuka z niedzieli 4 lutego wypowiedzianych podczas spotkania w ramach akcji PiS „Wolni Polacy #Bądźmyrazem”, które odbyło się w Zamościu z udziałem wicepremiera J. Sasina. Prezydent Zamościa odniósł się  do pytania jednego z uczestników spotkania i oskarżenia o składanie fałszywych zeznań i tworzenie fałszywych dowodów. Prezydent Wnuk odpowiadając stwierdził, że sprawa dotyczy wydarzeń sprzed 8 lat. Była już raz umarzana przez prokuraturę. Na wniosek jednego z prokuratorów wyższego rzędu została przywrócona w taki sposób, że zasugerowano mi, że jak nie będę kandydował na prezydenta, to na pewno nic się nie będzie działo. Czy ja mam teraz nie kandydować na prezydenta? Nie, ja takim białoruskim metodom – przepraszam – się nie poddam – mówił prezydent Wnuk.
 Przypominamy, że Prokuratura Okręgowa w Siedlcach skierowała do Sądu Rejonowego w Zamościu akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Zamościa Andrzejowi Wnukowi. Zarzuty dotyczą składania fałszywych zeznań w procesie o zniesławienie wytoczonym miejskiemu radnemu w 2016 roku.
Foto: https://www.facebook.com/slacwik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top