LXIII sesja Rady Gminy Zamość z udziałem Posła na Sejm RP Sławomira Ćwika, Starosty oraz radnej Rady Powiatu

W dniu 31 stycznia 2024 r. odbyła się LXIII sesja Rady Gminy Zamość. W sesji uczestniczył Poseł na Sejm RP Sławomir Ćwik, który wyraził swoją opinię w zakresie ordynacji wyborczej, opinię w sprawie łączenia jednostek samorządów oraz udzielił odpowiedzi na pytania radnych i mieszkańca.

Wójt Ryszard Gliwiński w trakcie sesji poinformował,  że będzie startował w najbliższych wyborach samorządowy i ponowie będzie się ubiegał o najwyższe stanowisko w samorządzie.

Wójt poinformował również, że w dniu 12 lutego 2024 r.  na terenie Gminy Zamość planowana jest wizyta Marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

Radni podjęli dwie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy . Rada obie skargi uznała za zasadne.

Mieszkaniec gminy udzielił odpowiedzi na pytania zadane na poprzedniej sesji Rady Gminy przez Przewodniczącego Radny Gminy Zamość radnego Piotra Koczułapa. Przypominamy, że przewodniczący uzależnił udzielenie odpowiedzi na pytania mieszkańca od udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie mieszkańcowi. Tym razem radny Piotr Koczułap w dalszym ciągu nie odpowiedział na pytania mieszkańca.

Materiał filmowy z przebiegu sesji Rady Gminy Zamość poniżej:

 

Film i foto – UG Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top