Lubelskie otrzyma od rządu ponad 289 mln zł na remont i budowę nowych dróg z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Zamość na liście rezerwowej

Gmina Zamość nie otrzymała dofinansowania z Rządowego Programu Dróg Samorządowych. Na liście rezerwowej na trzecim miejscu znalazła się droga w miejscowości Pniówek. Dofinansowanie otrzymał Powiat Zamojski oraz miasto Zamość.

Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Województwo lubelskie otrzyma 289 671 678, 87 zł, które przeznaczy na remont i budowę nowych dróg.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do województwa lubelskiego trafiło już – w latach 2019-2020 – ponad 613 mln zł.

Niebawem w realizacji będzie kolejne 364,410 km dróg powiatowych i 161,353 km dróg gminnych.

Więcej informacji na temat RFRD możesz znaleźć tutaj.

Rząd dba zarówno o duże inwestycje, kluczowe w skali całego kraju, jak i te lokalne, bliskie każdemu z nas. Cieszymy się, że rząd wspiera nas za pomocą różnych programów, które przyczyniają się do rozwoju województwa lubelskiego. Oprócz wsparcia z RFRD otrzymaliśmy także dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w latach 2021-2021 w kwocie 914,5 mln zł.

Lubelskie RFRD 2021_powiaty_lista podstawowa
Lubelskie RFRD 2021_powiaty_lista rezerwowa
Lubelskie RFRD 2021_gminy_lista podstawowa
Lubelskie RFRD 2021_gminy_lista rezerwowa

źródło: LUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top