Drewniany koń razem z wozem drabiniastym zamieszka w stodole Centrum Kultury Dawnej w Wysokiem [ VIDEO ]

W kolejnej prezentacji z cyklu ” Podróże w czasie z Regionalną Izbą Pamięci” Kustosz Wanda Szpuga prezentuje drewnianego konia, który aktualnie zamieszkał w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem. Wraz z ukończeniem budowy stodoły koń razem z wozem drabiniastym zamieszka w jej pomieszczeniach. Kustosz zapewnia, że koń jest i będzie atrakcją zwłaszcza dla dzieci ponieważ rzadko już można spotkać żywego konia. W ocenie prezenterki wykonanie konia z drewna w XXI wieku do Centrum Kultury Dawnej jest jak najbardziej zasadne. Otwarcie stodoły nastąpi jesienią. Liczymy, że drewniany koń wraz z wozem drabiniastym stanie się atrakcją dla turystów. Koń będzie miał również zapewniony stały nadzór kowala ponieważ przy stodole budowana jest nowoczesna kuźnia.

Kustosz swoje obowiązki sprawuje najczęściej w muzeum, ale może też być zatrudniony na przykład w archiwum. Ma za zadanie przygotowywać wystawy, gromadzić zbiory i właściwie je magazynować. Prowadzi również dokumentacje eksponatów oraz realizuje prace naukowo-badawcze. W zakres obowiązków kustosza wchodzi także uczestnictwo w konferencjach i spotkaniach naukowych oraz promocyjnych.

Aby zostać kustoszem, trzeba ukończyć studia magisterskie bądź studia podyplomowe. Muszą one być powiązane z zakresem zbiorów danego muzeum. Istotne jest również posiadanie dorobku zawodowego z zakresu muzealnictwa oraz 2-letni staż pracy w instytucji tego rodzaju.

 

Komentarze do: “Drewniany koń razem z wozem drabiniastym zamieszka w stodole Centrum Kultury Dawnej w Wysokiem [ VIDEO ]

 1. Dociekliwa

  A jakiej maści jest ten koń? Bo z filmu dowiedzieliśmy się, że ma grzywę i ogon.
  I czy to na pewno koń a nie kobyla?

  Reply
 2. Ja

  To teraz to już można Panią Kustosz kamerować. A na zebraniu nie można bo na zebraniu nie płacą.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top