Dodatkowe rządowe wsparcie finansowe na drogi w Lubelskiem!

W niedzielę 18 marca br. na spotkaniu z mieszkańcami Gminy Sitno wojewoda Przemysław Czarnek złożył zapewnienie o dodatkowych funduszach rządowych na drogi powiatowe i gminne.

W dniu dzisiejszym Wojewoda w komunikacie poinformował, że rząd Mateusza Morawieckiego przeznaczył dodatkowe fundusze na infrastrukturę drogową.

Rząd przekaże w tym roku dodatkowe 500 mln zł na budowę dróg gminnych i powiatowych w całej Polsce, z tego woj. lubelskie otrzyma aż 37,7 mln zł. O tej decyzji poinformował dziś na spotkaniu z wojewodami w Warszawie premier Mateusz Morawiecki.

O zwiększenie środków wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zabiegał w Warszawie od dawna. Powoływał się przy tym na szereg spotkań, jakie odbywa z mieszkańcami, podczas których skarżą się oni na fatalny stan dróg, zwłaszcza powiatowych. O tym, że rząd zamierza wsłuchać się w głosy z terenu i przekazać dodatkowe pieniądze na rozwój infrastruktury wojewoda mówił m.in. podczas ostatniego wręczenia umów dotacji samorządowcom z Zamojszczyzny. Teraz stało się to już faktem.

Dzięki dzisiejszej decyzji rządu, w tym roku na budowę i modernizację dróg gminnych i powiatowych w woj. lubelskim, zamiast ponad 60 mln  zł, zostanie przeznaczonych blisko 100 mln zł. Środki dostaną samorządy, które znalazły się na zatwierdzonej liście tegorocznej edycji Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej 2016-2019.

Lista dostępna jest tutaj https://luwwlublinie.bip.gov.pl/prgipid-2018/lista-ostateczna-2018-r.html

Źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top