Bezpłatny transport dla mieszkańców Powiatu Zamojskiego

Informujemy, że Powiat Zamojski prowadzi usługi indywidualnego transportu door to door. Usługa transportowa kierowana jest do mieszkańców Powiatu Zamojskiego z utrudnionym dostępem do służby zdrowia, rehabilitacji, urzędów, sklepów, aptek, miejsc użyteczności publicznej, miejsc społeczno kulturalnych. Celem usługi jest aktywizacja społeczno – zawodową, która ma przyczynić się do zwiększenia szans rozwoju tych osób, udziału w edukacji, korzystania z infrastruktury społecznej i zwiększania aktywności zawodowej.
Usługa door to door dostępna jest dla osób, które ukończyły 18 rok życia, mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność (w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich, poruszające się o kulach, niewidome, słabowidzące i in.). Będą to zarówno osoby z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub równoważne), jak i osoby nieposiadające takiego orzeczenia oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną.
Podkreślić należy, ze transport jest całkowicie bezpłatny odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Dokonywanie rezerwacji odbywa się co najmniej na dwa dni przed planowanym wyjazdem pod numerem telefonu 601 277-551 lub sms od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00.

źródło: UG Zamość

Komentarze do: “Bezpłatny transport dla mieszkańców Powiatu Zamojskiego

  1. tendyk owendyk

    Bardzo ładnie, ale utrudniony dostęp do WSZYSTKIEGO mają mieszkańcy Gminy Zamość z Bortatycz, Białobrzeg, Bortatycz Kolonii, Wólki Złojeckiej, itd.. Kiedyś co godzinę jechały autobusy MZK do Zamościa i z powrotem, a teraz pięć na dobę, a wieczorem i w weekendy ani jednego. Nic dziwnego, że jedynym przejawem życia kulturalnego jest picie alkoholu po krzakach, bo co mają mają tam ludzie w wolnym czasie robić?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top