Współpraca Wojska Obrony Terytorialnej z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gminie Wysokie

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z zagrożeniem epidemicznym, Gmina Wysokie wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wysokiem nawiązali współpracę z Wojskiem Obrony Terytorialnej – 211 Kompanią Lekkiej Piechoty.

W dniach 26 – 27 marca br. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej 21 Batalionu Lekkiej Piechoty pomagali pracownikom tut. Ośrodka Pomocy Społecznej w dystrybucji żywności z Banku Żywności dla osób potrzebujących z terenu gminy Wysokie.
Pomoc otrzymało 101 rodzin, głównie osoby w podeszłym wieku, samotne, niepełnosprawne, samotnie wychowujące dzieci, które w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego nie powinny opuszczać domu.
Pomoc w powyższym zakresie zaoferował również radny wsi Spławy. Pan Grzegorz Milanowski wykorzystując własny środek transportu pomagał w dystrybucji paczek żywnościowych dla mieszkańców wsi, którą reprezentuje.

Za okazaną pomoc i zaangażowanie w tych trudnych dla każdego z nas czasach, zarówno żołnierzom WOT jak również Panu radnemu serdeczne podziękowania składają:
Wójt Gminy Wysokie, Kierownik i Pracownicy GOPS.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” – ks. Mieczysław Maliński.

źródło: www.wysokie.p

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top