Gmina Blachownia i Kłobuck zakupiły dla mieszkańców pierwszą partię maseczek ochronnych z atestem

Gmina Blachownia zaczęła dystrybucję pierwszej partii z 1000 ochronnych maseczek higienicznych z atestem. Decyzję o ich zakupie podjęła Burmistrz Sylwia Szymańska.

We wtorek 31 marca pierwsza partia maseczek trafiła do sołtysów, którzy mają je rozdać najbardziej potrzebującym Mieszkankom i Mieszkańcom gminy. Rozwiązanie takie stosują również inne samorządy, ponieważ sołtysi najlepiej znają potrzeby lokalnej społeczności.

Dodatkowo maseczki zostały przekazane na pocztę, a także do ośrodków zdrowia, Szpitala im. Weigla w Blachowni oraz Domu Pomocy Społecznej w Blachowni.

Mam nadzieję, że przekazane przez nas maseczki choć w niewielkim stopniu poprawią komfort Mieszkanek i Mieszkańców gminy oraz zmniejszą ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. To jest obecnie najważniejsze – mówi Burmistrz Sylwia Szymańska. – Zdaję sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb. Zapewniam jednak, że gmina nie ustanie w działaniach, które mogą ograniczyć ryzyko kolejnych zakażeń.

Wkrótce poinformujemy o sposobie dystrybucji kolejnej partii maseczek. Gmina zakupiła też inne środki ochronne, które niebawem trafią o służb medycznych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gmina Kłobuck zabezpieczyła środki finansowe w budżecie gminy na zakup pierwszej partii maseczek w ilości 2 tyś. sztuk.
Również  Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Radni Rady Miejskiej w Kłobucku, przyłączyli się do akcji i zakupili tysiąc maseczek z własnych funduszy.
Maseczki do poszczególnych sołectw i osiedli dowiózł pracownik gminy, a mieszkańcom przekazują je sołtysi, przewodniczący osiedli oraz radni.
Burmistrz Kłobucka apeluje nie tylko o noszenie maseczek, ale także o stosowanie się do odgórnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chodzi przede wszystkim o unikanie wszelkich zgromadzeń i spotkań oraz wychodzenie z domu tylko w ściśle określonym, ważnym celu.

źródło: www.blachownia.pl

www.gminaklobuck.p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top