Wójt Ryszard Gliwiński pisze list otwarty do Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Na stronie UG Zamość został opublikowany list otwarty wójta Ryszarda Gliwińskiego do posła Sławomira Zawiślaka. Wójt Gminy Zamość zwraca się z prośba do posła Sławomira Zawiślaka o podjęcie pilnych inicjatyw parlamentarnych i politycznych mających na celu zmianę treści art. 6r ust. 3b ustawy z dnia 13 września 1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – przywrócenie poprzedniego jego brzmienia.

Przypominamy chodzi o zapis zmiany ustawy o utrzymaniu czystości i porzadku w gminach z dnia 20 lipca 2019, gdzie dokonano zapisu o odbiorze odpadów niesegregowanych ( zmieszanych ) oraz bioodpadów nie może być rzadsza niż raz na tydzień z budynków wielorodzinnych i nie rzadsza niż raz na dwa tygodnie z budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Poprzedni zapis stanowił o odnbiorze raz w miesiącu.

więcej: https://gminazamosc.pl/2020/list-otwarty-2/

Komentarze do: “Wójt Ryszard Gliwiński pisze list otwarty do Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

  1. Dociekliwa

    W imieniu mieszkańców Gminy Zamość zwracam się do Pana Posła o pomoc w uporzadkowaniu i prowadzeniu ewidencji osób zamieszkujących w gospodarstwach domowych na terenie naszej gminy. Wójt sobie z tym wyraźnie nie radzi. A może nie chce sobie poradzić Niech wszyscy płacą wg takich samych kryteriów to znaczy wg ilości osób faktycznie zamieszkałych..
    Jak maseczki to po dwie na gospodarstwo jak leci. A dlaczego nie według liczby osób za które pobierana jest opłata za śmieci?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top